Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

WEIDEROVE PRINCÍPY

Weiderove princípy pre techniku cvikov

  • princíp oklamania svalu - tzv. cheating


    Princíp cheatingu využíva na prekonanie mŕtveho bodu počas dráhy pohybu cviku miernu dopomoc vo forme zášvihu resp. mierného odrazenia bremena. Vytvorením takéhoto pohybového momentu sa záťaž prenesie záťaž cez najťažšie miesto cviku.

  • princíp pálenia svalu - tzv. burns (in memoriam Sonny Schmidt)


    Princíp burns spočíva vo vykonaní čiastkových rýchlych (po dráhe len niekoľko centimetrov) opakovaní na konci regulérnej série.

  • flushing - princíp prekrvenia svalov


    Princíp využívajúci maximálne prekrvenie svalu.

  • princíp negatívnych opakovaní (brzdiaca fáza cviku)


    Princíp využívajúci silnejšiu - negatívnu fázu cviku. Pri tejto fáze dokáže sval prekonať vyššie zaťaženie ako pri pozitívnej - aktívnej fáze cviku. Tento princíp umožňuje zapojiť oveľa viac svalových vlákien a svalových buniek v precvičovanom svale.

  • princíp vynútených opakovaní


    Princíp vynútených opakovaní využíva dopomoc tréningového partnera, ktorý dopomôže na konci série vykonať posledné opakovania s jeho dopomocou aj napriek vyčerpanosti a únave precvičovaných svalov.

  • princíp vrcholnej kontrakcie


    Princíp vrcholnej kontrakcie hovorí o statickom podržaní, maximálnom zmrštení a stlačení svalu na konci regulérnej série po dobu niekoľkých sekúnd.

  • princíp neúplného rozsahu pohybu


    Princíp neúplného rozsahu pohybu - podstata tréningového systému Power Factor Training (tréningu so silovým faktorom) napomáha maximálnemu preťaženiu svalu tým, že opakovania sa vykonávajú v neúplnom rozsahu pohybu. Princíp umožňuje použiť ťažšie hmotnosti a iniciuje k rastu oblasti, ktoré pri klasickom vykonávaní cviku a tréningu nie sú dostatočne stimulované. Platí aj na cvičenia s neúplnými pohybmi po zlyhaní svalu v plnom rozsahu pohybu.

  • princíp inštinktívneho tréningu


    Princíp inštinktívneho tréningu je možné uplatňovať vyspelými športovcami, princíp hovorí o inštinktívnom zostavení si jednotlivých cyklov, tréningov, suplementačných plánov, výživy a určiť si stupne intenzity, počty sérií a opakovaní.

  • princíp izolácie jednotlivých svalov


    Princíp umožňuje izoláciu jedného svalu (svalovej partie), čím rastie cielené zaťaženie pre danný sval. Využíva sa najmä pri cvičeniach na strojoch, kladkách resp. nautiloch.

  • princíp neprerušovaného napätia


    Princíp zapája všetky svalové vlákna, tým že opakovania danného cviku sú vykonávané pomaly a súvisle v krajných pozíciách cviku. Týmto vzniká neprerušované napätie vo svaloch.

  • princíp kvalitného tréningu


    Princíp pre skvalitňovanie treningu ako takého, tým že sa postupne zvyšuje počet opakovaní a zároveň znižuje dĺžka odpočinku medzi jednotlivými sériami a cvikmi.

Joe Weider, Larry Scott

Weiderove princípy pre zostavenie tréningovej jednotky

  • princíp jednoduchých sérií


    Princíp jednoduchých sérií spočíva v odcvičení niekoľkých sérií z každého cviku. Tým sa prekoná hranica adaptívneho stresu, čo má za následok podporenie svalového rastu.

  • princíp supersérií


    Princíp supersérií využíva striedanie cvikov na opačné (antagonistické) ale aj na rovnaké resp. (agonistické) svalové partie bez prestávok medzi sériami.

  • princíp trisetov alebo trojsérií


    Princíp trisetov hovorí o vykonaní troch cvikov na jednu svalovú skupinu ihneď za sebou bez prestávok medzi sériami.

  • princíp gigantických sérií


    Princíp gigantických sérií hovorí o vykonaní štyroch až šiestich cvikov na jednu partiu bez prestávok medzi sériami.

  • princíp kombinovaných sérií


    Princíp kombinovaných sérií hovorí o precvičovaní dvoch cvikov na rovnakú svalovú skupinu bez prestávok medzi sériami.

  • princíp predunavenia svalov


    Princíp predunavenia svalov sa aplikuje na izolovaný, jednokĺbový cvik pred veľkým, viackĺbovým cvikom. Najmä z dôvodu prípravy tej ktorej svalovej partie a jej prislúchajúcich oúponov, šliach, kĺbov na ťažší, viackĺbový cvik.

  • princíp prednosti svalov


    Princíp prednosti svalov spočíva v precvičení najslabšej svalovej skupiny alebo zaostávajúcej partie na začiatku tréningu.

  • princíp pyramídy


    Princíp pyramídy spočíva v začatí cviku s ľahšou váhou a vyšším počtom opakovaní, ktoré postupne s narastajúcimi sériami klesajú a hmotnosť bremena, činky naopak stúpa.
    Takisto tento princíp sa uplatňuje pri opačnom postupe, čiže prvá séria je s nižším počtom opakovaní s ťažšou hmotnosťou, postupne hmotnosť klesá a opakovania stúpajú.

  • princíp zostupných - zhadzovaných sérií


    Princíp zostupných dosiahnutí spočíva v okamžitom znížení hmotnosti bremena, činky v bode keď dojde k zlyhaniu svalu s dannou hmotnosťou. Týmto princípom sa v sérii a cvičení pokračuje až do nasledujúceho zlyhania.

  • princíp vložených sérií


    Princíp vložených sérií hovorí o vkladaní sérií pre malé svalové partie medzi odpočinok medzi sériami určenými na veľké základé svalové partie (nemusí to však byť pravidlo - série sa môžu striedať aj medzi partiami podobne veľkými). Vkladané série sa používajú taktiež na problematické alebo pomaly rastúce svalové skupiny.

  • princíp štiepených alebo intervalových sérií


    Princíp štiepených sérií spočíva v rozdelení jednej série na menšie jej časti s hmotnosťou bremena 80 – 90% maximálneho výkonu v cviku (platí pre maximálny výkon na 1 opakovanie) vykonáva sa po 2 až 3 regulérne, technicky čisté opakovania následne sa bremeno odloží a po krátkej pauze sa zopakuje - celkovo takýmto spôsobom 3 až 4 razy. Krátky oddych v štiepenej sérii stačí na obnovenie ATP (adenozíntrifosfátu - základný zdroj energie pre bunku), čo umožňuje vykonať viac opakovaní s ťažšou hmotnosťou bremena, činky.

Joe Weider, otec bodybuildingu

Weiderove princípy pre naplánovanie tréningových cyklov

  • princíp progresívneho preťaženia


    Princíp progresívneho preťaženia hovorí o zvyšovaní akýchkoľvek ukazovateľov (hmotnosť bremena, počet sérií alebo opakovaní, skrátenie času medzi sériami) tak, aby svaly boli nútené k rastu a tvrdšej práci ako boli zvyknuté.

  • princíp zmätenia svalov


    Princíp zmätenia svalov spočíva v zmarení adaptácie, prispôsobenia sa organizmu na určitý typ tréningu - stresu. Princíp zmätenia svalov hovorí o neustálej zmene cvikov, tréningových hmotností, sérií a opakovaní.

  • princíp eklektického tréningu


    Princíp eklektického tréningu spočíva vo výbere a spojení rozličných, často protichodných tréningových techník, či už silových spolu s objemovými a tvarovacími technikami.

  • princíp holistického tréningu


    Princíp holistického tréningu hovorí o využití pestrej zmesi sérií a opakovaní, použití rozličných tréningových hmotností, intenzity a frekvencie tréningu, pre dosiahnutie požadovaného rozvoja svalovej hmoty. Princíp využíva celostné pôsobenie na svalové partie.

  • princíp deleného tréningu alebo tzv. split systém


    Princíp deleného tréningu hovorí o rozdelení tréningového týždňa na precvičenie samostatnej hornej a samostatnej dolnej polovice tela. Týmto princípom telo dosahuje intenzívnejšie preťaženie a kvalitnejší rast.

  • princíp dvojitého (trojitého) rozdelenia tréningu


    Princíp dvojitého (trojitého) rozdelenia tréningu hovorí o rozdelení tréningu na 2 až 3 kratšie fázy. Týmto princípom sa cvičenec dokáže lepšie a cielenejšie sústrediť na jednotlivé fázy tréningu a pri každej jednotke vyvinúť čo najvyššiu možnú intenzitu tréningu.

  • princíp periodizácie tréningu


    Princíp periodizácie tréningu hovorí o rozdelení tréningového roku na menšie samostatné mezocykly. Jednotlivých mezocykly sú zamerané na obdobia zvyšovania sily, obdobia naberania svalovej hmoty, obdobia redukcie podkožného tuku. Periodizácia zabraňuje vzniku zranení a stagnácii.

Výsledky Klientov

Danielin príbeh o zbavení sa prebytočných kíl a bolestí kĺbov

Laca poznám od strednej školy. Už vtedy sa venoval športu. Ja som vzťah k športu alebo akejkoľvek fyzickej aktivite nikdy nemala. Pretrvával vzťah k „dobrému a hlavne nezdravému jedlu“. Po dvoch tehotenstvách a nulových stravovac...

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...



VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Telefón:

E-MAIL:

Mám záujem o:

Aké zmeny postavy by ste chceli dosiahnúť ? :


CAPTCHA

Spätne kontaktujem iba na kompletne vyplnené úvodné formuláre. Ďakujem