zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Prečo som začal cvičiť?

alebo Marekova cesta za zmenou postavy

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka videla že mi robí problém vyjsť aj pár schodov bez toho aby som som sa zadýchal.

Prečo som  začal cvičiť?

Hľadanie trénera - rok 2017

Rozhodli sme sa urobiť rázny krok a vyhľadať si trénera. Hľadali sme online a tak sme si určili kľúč, podľa ktorého si trénera vyberieme. A tým kľúčom bolo, že tréner musí vyzerať, že vie čo robí. Inak povedané, musí byť vidieť na ňom že vie ako cvičiť a musí mať aj nejaké výsledky so svojimi cvičencami. Tým sa nám výber zúžil len na jediného trénera v Banskej Bystrici. Laca Kindernaya.

Malá výzva - Marek vo februári 2021 a v júni 2021
Malá výzva - Marek vo februári 2021 a v júni 2021

Pri prvom stretnutí sme sa trošku zľakli, keďže nažívo ta jeho postava vzbudzuje rešpekt. Ale po prvých pár slovách rešpekt opadol a dohodli sme sa čo chceme dosiahnuť. Pri prvom tréningu sme sa odvážili a ja so svojimi 126 kilami som začal cvičiť. Nevládal som nič. Spotil som sa už len pri prezliekaní. Ale Laco ma povzbudozval a stale ma pozitívne motivoval. Po istom čase sme upravili jedálniček, aby sme na tréningoch len nespaľovali to čo pred tréningom zjem. Na počudovanie to nebolo nič hrozné a na nový spôsob stravy som si zvykol.

Marekova premena postavy vo februári 2021 a v júni 2021
Marekova premena postavy vo februári 2021 a v júni 2021

Čím ďalej sme cvičili tým viac som sa cítil lepšie. Zrazu schody problém nerobili a aj rezká prechádzka bola príjemná a bez prepoteného trička. Zrazu som zistil, že na činkách pribúdajú kotúče a ja to stále vládzem.

Po roku cvičenia som sa znova odvážil a nechcel som veriť vlastným očiam. Mal som 97 kilo a cítil som sa skvele.

Život ale zariadil, že sme sa s Lacom na chvíľu rozlúčili a aj keď som sa snažil, tak váha išla znova hore. Bol som z toho nespokojný. Takže akonáhle to situácia dovolila začal som znovu trénovať s Lacom. Tentoraz už ale nie za účelom zhodenia váhy ale rozhodol som sa že by som chcel mať nejaké svaly. Znova sme sa do toho vrhli na plno a výsledky nenechali na seba dlho čakať. Viem že som len na začiatku tejto cesty ale vidím výsledky a to ma motivuje pokračovať. A hlavne cítim sa skvele....

MAREK LÁNY

Marek v časoch keď ešte necvičil - október 2015
Marek v časoch keď ešte necvičil - október 2015

"Zrazu schody problém nerobili a aj rezká prechádzka bola príjemná a bez prepoteného trička. Zrazu som zistil, že na činkách pribúdajú kotúče a ja to stále vládzem."

S Marekom na tréningu pliec v roku 2017
S Marekom na tréningu pliec v roku 2017

Marek dnes... Tréning chrbta
Marek dnes... Tréning chrbta

Prečo som  začal cvičiť?

články, rozhovory, blogy

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy
cvičíme doma online tréner

VÝSLEDKY KLIENTOV

Prečo som  začal cvičiť? Prečo som začal cvičiť?
Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku
Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom