laco.lead1.eu


Premeny postavy Alžbeta "BEBE" Mokrá

2.časť - Druhý až siedmy týždeň

pokračovanie príbehu - Alžbety "BEBE" Mokrej - TU

" Na druhý deň som nevedela vstať z postele. Doslova. Prišla som na to, ako pri chôdzi nezapájať stehná. Schody sa stali mojim najhorším nepriateľom. Týždeň som chodila ako kačica. Zo záchodu som sa dvíhala tak, že som sa jednou rukou zapierala o stenu za mnou, druhou som sa ťahala za kľučku. Pri mojej váhe som sa modlila, aby som ju neodtrhla. Zatiaľ drží

Ďalší tréning bol 2 dni po prvom. Chrbát, ruky, brucho… Veľmi rýchlo som pochopila, že túto časť budem mať oveľa radšej. Laci mmi vysvetlil, že nohy sú viac vyčerpávajúce. Nečudujem sa… Na druhej strane sa tak hovorí, že človek sa môže sústrediť len na 1 bolesť. Moje zistenie: „Blbosť!”… mňa boleli aj mihalnice
Na víkend som si naplánovala návštevu kamarátky v BA. Absolvovala som ešte jeden tréning na nohy a pri predstave, že mám liezť k nej do bytu na 5. poschodie bez výťahu v historickej budove , kde sa jedno poschodie rovná výšky dvoch panelakových… Ledva som žila, bolela ma každá bunka, ale už som sa cítila psychicky oveľa lepšie. A rozhodne som nesedela doma na zadku

Týždeň 2.

Váha začína ukazovať prvé kila dole. Presnejšie: 2 …je mi jasné, že nevidno ešte nič, ale ja sa cítim, ako hviezda. Tréner mi poslal mailom jedány listok. Jesť 5 – 6 x do dňa? Pfuf… To nebude jednoduché. Váženie jedál nie je problém. Len kúpiť o jednu panvicu viac, aby som si mohla pripraviť všetko na čas, kedy budem v práci. Zeleniny môžem koľko chcem, takže si to nahrádzam tak, aby som sa aj pri menších porciách jedla žalúdok zaplnila, ale necítila sa prejedená. Dokonca môžem aj moje obľúbené celozrnné pečivo!

Celkom ma prekvapili kŕče v žalúdku. Je mi jasné, že v porovnaní s tým, že som dokázala na posedenie ziesť jednu celú pizzu s 1l koly je to pre telo šok, ale toto som nečakala… Na začiatku som nevedela presne určiť, či je to svalovica na bruchu, alebo sa len žalúdok snaží vysporiadať s nedostatkom jedla. Hlad nepociťujem, ale porcie sú oveľa menšie a žalúdku sa to nepáči. Dobrá správa je, že sú každý deň slabšie a začína sa prispôsobovať porciám.

Tréningy úspešne pokračujú ďalej. Akonáhle mám dojem, že sa to už zlepšuje, príde ďalší tréning na konkrétnu partiu a som tam, kde som bola. Stále chodím ako káčer. Cítim svaly o ktorých som ani netušila, že ich mám. Podľa mňa som ich objavila a doteraz o nich ani lekári nevedeli … :D

Dostala som tabuľku s presným rozvrhom, v ktoré dni sa mám merať a vážiť, kedy sa mám fotiť. Ten pocit bol strašný, keď som videla čísla. Vedela som, že je to zlé, ale až takto? Keď treba, dá sa stiahnuť brucho, ale stehno nie… ani biceps. Som znechutená sama zo seba. Poriadne som sa vykŕmila.

Našťastie je to presne ten moment, čo ma nakopol ešte viac. Toto nie! Som mladá baba a nedopustím, aby som sa na seba musela pozerať v takomto stave! Toto je SPARTAAA!

Týždeň 3.

Prvá chémia… ehm… Suplementy

Na toto sa mi bude asi najhoršie zvykať. Všetky vyzerajú rovnako a pokiaľ sa v tom chcem vyznať a nenosiť so sebou všetko, neostáva nič iné len si ich pekne pobaliť a pooznačovať každý samostatne. Tréner mi vysvetlil, čo má aké účinky, mám presne stanovené, kedy si mám čo davať, ale aj tak sa cítim z toho trochu zmätená. Asi je to o zvyku.

Teším sa hlavne z proteínu. Je sladký a chutí výborne. Takže budem mať každý deň niečo sladké a navyše mi to má pomôcť. S takouto kombináciou som sa ešte nestretla. Zaujímavá zmena oproti tabličke čokolády na večer. Ako kakao, len zdravé

Priebežna váha konečne klesla pod pre mňa najhoršiu hranicu. Veľmi sa teším!

Týždeň 4.

Svalovice sa začínajú postupne zmierňovať, viem, že sa ich nezbavím, ale možem chodiť, dokonca utierať prach z vrchných poličiek bez toho, aby som zatínala zuby, alebo skučala od bolesti. Ďalší malý úspech. Moje telo sa začalo zmierovať s tým, že tento stav bude pretrvávať, kŕče v žalúdku nemám už vôbec. Na tréningy sa začínam tešiť. Už z nich nemám strach. Dokonca aj na bežecký pás si pomaly zvykám  Mám dojem, že z nás budú kamaráti ;)
Okolie si začína všímať, že mi klesa váha. Dokonca aj na oblečení to vidím. Hlavne na bruchu. Dnes som si po ceste z tréningu kúpila v obchode o číslo menšie nohavice. Len tak, aby som mala motivačné. Zo srandy som si ich vyskúšala, keď som prišla domov a oni boli dobré! Skoro som odpadla! Takéto šoky môžem sama sebe robiť kedykoľvek!

Začínam uvazovať nad tým, či si ešte niečo pridám. Možno niečo akčné, alebo práve naopak kľudné. Mala by som sa o tom poradiť s trénerom. Nerada by som niečo nesprávne skombinovala, alebo sa preťažila. V hre je niečo na štýl boxu, alebo joga.

Týždeň 5.

Laci mi schválil jogu. Dokonca povedal, ze je to výborný nápad, ako doplniť naše cvičenia. Ako strečing. Ak to, samozrejme, nebude mať prednosť, alebo nežiadúci efekt na naše tréningy. Mám z toho radosť. Takže okrem troch tréningov do týždňa si dám hodinu jogy. Zatiaľ len doma z internetu, ale je to fajn.

Poriadne sa ponaťahovať a rozohriať svaly. Páči sa mi to, aj keď ani z ďaleka nedám všetky pozície tak, ako by som mala. Vraj to časom bude púšťať viac a viac. Som zvedavá

Mala som prvé meranie a oficiálne váženie po 3 týždňoch a bola som milo prekvapená. Hromada práce, ale prináša to prvé výsledky a teším sa z toho! Celá som sa zmenšila. Od lýtok po plecia.

Týždeň 6.

Dostávam sa do štádia, keď mám problém obsedieť. Začínam chodiť do práce a z práce pešo. Pohyb navyše neuškodí hádam… nie stále, ale ak sa len trochu dá, vždy idem. Keď nie úplne, aspoň si prejdem o niekoľko zastávok ďalej, ako musím, keďže prácu mám cez pol mesta. Tak isto aj z fitka sa snažím chodiť pešo. Dobre sa mi kráča. Cítim sa skvelo. Váha ide stále utešene dole. Uvažujem, ako dlho to pôjde ešte takto (relatívne) ľahko.

Na tréningy som si úplne zvykla. Baví ma to a nespomínam sa, aké to je vstať z postele bez toho, aby som necítila Bolesť svalov. Niekedy je väčšia, niekedy menšia, ale v porovnaní s prvými dňami je to úplná lahoda. Dokonca sa mi to začína páčiť. Pripomína mi to, že niečo robím a nesedím doma pred telkou.
Je pravda, že mi v poslednej dobe začínajú kamárati pripomínať, že sa im dostatočne nevenujem a rodina ma nevidela, ako som začala cvičiť… Na druhej strane mi vôbec nechýba vysedávanie v krčme do rána. Hlavne keď sa snažím dodržiavať do bodky jedálniček a pravidelne jesť, vstávať vždy tak, aby som ráno a stihla presne prvé jedlo. A to sa pri žúrovaní do bieleho rána jednoducho nedá. Za odmenu som si povedala, že si taký prešľap urobim, keď bude dole aspoň 15 kíl.

Týždeň 7.

Prvý krát sa mi podarilo isť na bežecký pás aj mimo tréningu. Hodinu zaberačky len tak… pre to že môžem. Mám dojem, že sa u mňa začína budovať závislosť na aktivite. Sama som nevedela, koľko zvládnem, keďže kondične som na tom veľmi zle stále, pár krát som si myslela, že zleziem a vykašlem sa na to, ale zvládla som hodinu rýchlou chôdzou. Ten pocit, keď som videla 60:00 je na nezaplatenie! Mám zo seba veľmi dobrý pocit. Chcem to robiť častejšie. Aj vzhľadom na stresy, ktoré prežívam v práci si to viem predstaviť ako výborný relax.

Keď som prišla domov, po sprche som zaspala ako malé dieťa. Unavená z práce psychicky a fyzicky z kardia…. Už dávno som sa tak dobre nevyspala.
Vaha klesá a ja sa teším. Už som zvládla sľubovaných 15 kg a dokonca som išla aj s priateľmi do mesta večer. Stalo sa však nečakané… Keď som sa pozrela na pivo a v hlave som si spočítala, aké úsilie ma stálo, aby som sa zbavila toho, čo som na sebe zbytočne nosila vo fome tuku a teraz mám pred sebou TOTO… a nebudeme si klamať, viem, že pri jednom by to neskončilo… ;) Povedala som si nie. Namiesto toho som si objednala minerálku s citrónom. Ako náhradu som si za odmenu kúpila radšej o číslo menšie tričko. A tak trochu aj motivačne ;) "

Alžbeta "BEBE" Mokrá


Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com