laco.lead1.eu


Baklažánové a cukinové vežičky


Suroviny:

1 baklažán
1 cukina
1 veľká mäsitá paradajka
4 väčšie plátky chudej šunky
2 hrste cherry paradajok
2 hrste jačmenných krúpov
strúhaný parmezán
pažítka
soľ
kari korenie
čierne mleté korenie
olivový olej

Postup:Baklažán a cukinu si nakrájame na cca 5cm hrubé kusy. Baklažán si nasolíme a necháme ho ,,vypotiť,, na 15 minút. 1 kus cukine a tenší plátok baklažánu si dáme bokom. Krúpy si dáme variť do vody. Kusy baklažánu opláchneme pod vodou. Z kolies baklažánu a cukine vyrežeme striedky.

Trúbu si vyhrejeme na 180 stupňov. Baklažán a cukinu potrieme olivovým olejom a dáme piecť spolu s 1 hrsťou cherry paradajok na 20 minút. Medzitým si na drobno nakrájame striedku z baklažánu a kúsok odloženej cukine a dáme do panvice s trochou olivového oleja spolu s 1 hrsťou cherry paradajok. Dochutíme s trochou soli a kari korením a poopekáme do zlatista a dáme bokom. Keď sú krúpky mäkké tak ich zlejeme s primiešame ich do panvice s opečenými kúskami baklažánu, cukine a cherry paradajok. Túto zmes opäť trochu poopekáme, odstavíme a primiešame na drobno nasekanú pažítku. Do druhej panvice si nakrájame mäsitú paradajku, 2 plátky šunky a kúsok baklažánu a podusíme na troche olivového oleja do mäkka. Dochutíme soľou, mletým čiernym korením a kari korením.

Vytiahneme z trúby trochu opečené kusy baklažánu a cukine, do každého kolečka vložíme kúsok šunky tak aby sme vyplnili dno, naplníme plnkou a dáme piecť na ďalších 20 minút. Na záver posypeme z vrchu parmezánom.  

DOBRÚ CHUŤ !

autor: Kristínka Máliková

recepty - varíme s Kristínkou

VŠETKY RECEPTY

Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com