Tvaroh

Blog slečny IWetky z Prešova - X.

Tvaroh je koncentrovaná mliečna bielkovina s vysokým obsahom vápnika a nízkym obsahom sacharidov. Základným sacharidom v tvarohu je mliečny cukor, disacharid laktóza. Obsah tuku v tvarohu kolíše podľa stupňa odstredenia. Výsledný výrobok môže byť plnotučný, nízkotučný alebo úplne odtučnený tvaroh.

Každý druh tvarohu je mimoriadne hodnotnou zložkou našej potravy. Hlavným argumentom pre jeho pravidelnú konzumáciu je vysoký obsah bielkovín a vysoký  obsah dobre vstrebávateľného vápnika. Obsah bielkovín v tvarohu je dokonca v priemere 3-4x vyšší ako v jogurtoch. Jogurty sú však významnejším zdrojom probiotických mliečnych baktérií. Z toho dôvodu by sme do svojho jedálnička mali zaradiť oboje.

Ďalšie plusy tvarohu ...Zlepšuje trávenie: Živiny obsiahnuté v tvarohu sú ľahko stráviteľné a navyše pomáhajú pri trávení živín z iných potravín, ktoré ste zjedli. Prospieva zubom a kostiam: Rovnako ako mlieko, má tvaroh vysoké množstvo fosforu a vápnika, teda látok, ktoré podporujú rast a silu kostí a  zubov. Napomáha imunite: Tvaroh obsahuje tzv. dobré baktérie, ktoré posilňujú imunitný systém v boji proti mikroorganizmom prítomných v tele. Prospieva činnosti srdca: Pravidelná konzumácia tvarohu minimalizuje riziko vzniku vysokého krvného tlaku a pomáha znižovať hladinu cholesterolu v krvi. A v neposlednom rade ...
Pomáha pri chudnutí: V tvarohu prítomný vápnik bráni telu čerpať kortizol, ktorého hormonálna nerovnováha je zodpovedná za problémy, ako je hypertenzia, zvýšený cholesterol, či obezita. 
tvaroh
Nízkotučný tvaroh je mimoriadne vhodný ako súčasť redukčného stravovania ľudí s nadváhou, obezitou a cukrovkou. Z tohto dôvodu sme sa pozreli na ponuku celoslovenských obchodných reťazcov. Za kritériá výberu sme si zvolili obsah bielkovín 12g a viac a cenu do 0,80 € za balenie.
č. 1:

Albert (Hypernova)


tvaroh
Bielkoviny: 12,5g
Tuky: 0,6g
Sacharidy: 3,5g
Energetická hodnota: 290kJ/69kcal
Hmotnosť balenia: 250g
Cena: 0,59 €
Chuť: 1- (mierne kyslastý)
č. 2:

Clever (Billa)


tvaroh
Bielkoviny: 12,5g
Tuky: 0,05g
Sacharidy: 3,1g
Energetická hodnota: 267kJ/63kcal
Hmotnosť balenia: 250g
Cena: 0,49€
Chuť: 1- (mierne nasladlý)
č. 3:

Milbu (Kaufland)


tvaroh
Bielkoviny: 12,2g
Tuky: 0,2g
Sacharidy: 4,1g
Energetická hodnota: 284kJ/67kcal
Hmotnosť balenia: 250g
Cena: 0,49€
Chuť: 1
č. 4:

Pilos (Lidl)


tvaroh
Bielkoviny: 12,0g
Tuky: 0,3g
Sacharidy: 3,6g
Energetická hodnota: 267kJ/65kcal
Hmotnosť balenia: 250g
Cena: 0,49€
Chuť: 1
č. 5:

Tesco


tvaroh
Bielkoviny: 12,0g
Tuky: 0,3g
Sacharidy: 3,6g
Energetická hodnota: 276kJ/65kcal
Hmotnosť balenia: 250g
Cena: 0,55 €
Chuť: 3 (kyslý so zvláštnou pachuťou)
V našom prieskume najlepšie obstáli Pilos a Milbu. V tesnom závese sú Albert a Clever. Sú chutné a cenovo veľmi dostupné. O niečo horšie hodnotím Tesco. Cena je síce prijateľná, avšak chuť považujem oproti ostatným za výrazne horšiu.

Recept s využitím tvarohu NA FÓRE - TU:Článok a prieskum robila: Iveta Vavreková, Prešov

Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com