laco.lead1.eu

LACO.LEAD1.EU - OSOBNÝ TRÉNERProfil trénera

Blog slečny IWetky z Prešova - VIII.ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!


Milujem paradoxy! Obzvlášť paradoxy spoločnosti. Jeden ukážkový prebehne už o pár hodín. Začne horúčkovitým nakupovaním vecí na chrúmanie, cmúľanie, žuvanie a samozrejme na popíjanie a pripíjanie. Na to nadviaže starostlivá príprava prostredia a radostné privítanie priateľov.

Ako to skončí? V  lepšom prípade slávnostným odpočítavaním a následným štrnganím pohárov s bublinkovým obsahom. V tom horšom ... neviem, pamätá si to niekto? Na čo si ale o polnoci pripijete? Na rozlúčku s 2013-tkou? Alebo na privítanie mladšej 2014-tky?

Zbohom 2013-tkaAk sa rozhodnete pre prvú možnosť, začnete s bilancovaním. V duchu sa vrátite k obdobiu spred dvanástich mesiacov, pripomeniete si staré túžby a  očakávania, a pustíte sa do uvažovania nad mierou ich naplnenia. V tomto hodnotení končiaceho sa obdobia ale nebudete sami.
Neuvedomene sa ocitnete v spoločnosti tretiny Slovákov, ktorá si s úvodom každého roka stanoví nejaké to predsavzatie. Po úvahách plných hodnotenia a porovnávania sa s inými, však až štvrtina z nich dospeje k záveru, že predsavzatia ani len čiastočne nenaplnili.
Nepodarilo sa im schudnúť, prestať fajčiť, ušetriť, nájsť si lásku ... Má preto také predsavzatie vôbec zmysel? Má význam dávať si ciele, o ktorých možno už pri kladení vieme, že ich nenaplníme? A vôbec, prečo sami seba zavaľujeme často vôbec nereálnymi cieľmi?
www.laco.lead1.eu
Veď už všeobecná skúsenosť potvrdzuje, že ak chce človek dosiahnuť nejaký ideál, musí si ho najskôr rozmeniť do konkrétnych a reálnych predsavzatí, ktorými ho postupne dosahuje. Inak veľký entuziazmus nahradí veľké znechutenie. Ak napríklad chcem schudnúť 15 kg je priam hlúpe ak si za časovú hranicu zvolím 1 mesiac. Stavím sa, že sa mi to nepodarí.
Ak si však 15 kg vytýčim ako svoj finálny cieľ rozložený do jednotlivých predsavzatí (tak 3 kg za mesiac), mám veľkú šancu, že svoj cieľ aj dosiahnem. Reálne kráčanie za cieľom, si vyžaduje čas a s ním spojenú postupnosť a vytrvalosť. Prečo si ale stanovenie cieľa spájame s Novým rokom? Veď to, že diétu nie je dobré začínať v pondelok, za pravdu uznávame. Tak prečo nie aj nerozumnosť kladenia predsavzatí od 1.1.? Ak vám zišli na um argumenty ako čistý štít alebo nový začiatok, hneď na ne zabudnite. Sú príliš vágne aby niekoho presvedčili. Veď predsa ak svoju snahu (v akejkoľvek oblasti) myslíte vážne, stačí vyskúšať to.
Nezáleží na tom, či sa odhodláme 1.1., 10.2., 14.10. ... Striktné upínanie sa k začiatku nového roka je len nepodstatnosťou, ktorej zbytočne dávame nejakú váhu. Neopodstatnenú dôležitosť rovnako priradzujeme veciam a informáciám valiacich sa na nás z médií, obzvlášť v aktuálnom období. Neuvedomujeme si pritom, ako nás tie pseudopravdivé veci klamú.
Neužívajte preto pilulky z bobúľ, ktoré podľa reklamy chudnú za vás, lebo nechudnú. Nekupujte si vibračné pásy, ktoré vám za desať dní vyformujú bruško, lebo sa tak nestane. A rovnako neverte telereklamám, ktoré vám v snahe predať ich prístroj na cvičenie vnucujú informáciu, podľa ktorej stojí permanentka do fitnescentra 100 €.

Vitaj 2014-tkaAk je pre vás ale Silvester oslavou nového roka, tak si ho poriadne užite. Nezabúdajte však, že tak ako na Nový rok, tak po celý rok. A na to, že nový rok začína hneď po polnoci!

PS: Milí spolusnaživci, prajem Vám krásny, úspešný a pokojný rok 2014! Prajem Vám aby sa v ňom postupne naplnil každý jeden, veľký aj malý, dookola omieľaný, ale aj ten nepovedaný sen, ktorý máte. Aby ste schudli, ak si to prajete; zabehli maratón, ak si to želáte; či pri dvíhaní činky našli lásku, ak po nej túžite; Prajem Vám aby bol rok 2014 rokom podľa Vašich predstáv!

Iveta Vavreková, Prešov

výsledky klientovpremena Anka Chovanová
ako sa dostať do formy za 2 MESIACE pred dňom "D"
Anka Chovanová
premena Kristínka Máliková
rozlúčka s prebytočnými kilami po pôrode
Kristínka Máliková
premena Martin Kubiš
sadlo preč a zároveň nabrať svaly za mesiac ?
Martin Kubiš

VIAC

článkyVideogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
Videogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
16.4.2012
BMI - 3D kalkulačka
Body mass index - BMI - 3D kalkulačka
8.5.2012
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
21.5.2012
pokračovanie PRÍBEHU JARKY
Zaručené recepty na chudnutie do plaviek pokračovanie PRÍBEHU JARKY
24.5.2012

VIAC


ANATÓMIA

FÓRUM

partnerské weby


MB TECH s.r.o.


All rights reserved       © LEAD 1 - since 2009