laco.lead1.eu


Šťastný Nový Rok!

Blog slečny IWetky z Prešova - VIII.

porovnanie kvality a cien v slovenských obchodných reťazcoch

Milujem paradoxy! Obzvlášť paradoxy spoločnosti. Jeden ukážkový prebehne už o pár hodín. Začne horúčkovitým nakupovaním vecí na chrúmanie, cmúľanie, žuvanie a samozrejme na popíjanie a pripíjanie. Na to nadviaže starostlivá príprava prostredia a radostné privítanie priateľov.

Ako to skončí? V  lepšom prípade slávnostným odpočítavaním a následným štrnganím pohárov s bublinkovým obsahom. V tom horšom ... neviem, pamätá si to niekto? Na čo si ale o polnoci pripijete? Na rozlúčku s 2013-tkou? Alebo na privítanie mladšej 2014-tky?

Zbohom 2013-tkaAk sa rozhodnete pre prvú možnosť, začnete s bilancovaním. V duchu sa vrátite k obdobiu spred dvanástich mesiacov, pripomeniete si staré túžby a  očakávania, a pustíte sa do uvažovania nad mierou ich naplnenia. V tomto hodnotení končiaceho sa obdobia ale nebudete sami.
Neuvedomene sa ocitnete v spoločnosti tretiny Slovákov, ktorá si s úvodom každého roka stanoví nejaké to predsavzatie. Po úvahách plných hodnotenia a porovnávania sa s inými, však až štvrtina z nich dospeje k záveru, že predsavzatia ani len čiastočne nenaplnili.
Nepodarilo sa im schudnúť, prestať fajčiť, ušetriť, nájsť si lásku ... Má preto také predsavzatie vôbec zmysel? Má význam dávať si ciele, o ktorých možno už pri kladení vieme, že ich nenaplníme? A vôbec, prečo sami seba zavaľujeme často vôbec nereálnymi cieľmi?
www.laco.lead1.eu
Veď už všeobecná skúsenosť potvrdzuje, že ak chce človek dosiahnuť nejaký ideál, musí si ho najskôr rozmeniť do konkrétnych a reálnych predsavzatí, ktorými ho postupne dosahuje. Inak veľký entuziazmus nahradí veľké znechutenie. Ak napríklad chcem schudnúť 15 kg je priam hlúpe ak si za časovú hranicu zvolím 1 mesiac. Stavím sa, že sa mi to nepodarí.
Ak si však 15 kg vytýčim ako svoj finálny cieľ rozložený do jednotlivých predsavzatí (tak 3 kg za mesiac), mám veľkú šancu, že svoj cieľ aj dosiahnem. Reálne kráčanie za cieľom, si vyžaduje čas a s ním spojenú postupnosť a vytrvalosť. Prečo si ale stanovenie cieľa spájame s Novým rokom? Veď to, že diétu nie je dobré začínať v pondelok, za pravdu uznávame. Tak prečo nie aj nerozumnosť kladenia predsavzatí od 1.1.? Ak vám zišli na um argumenty ako čistý štít alebo nový začiatok, hneď na ne zabudnite. Sú príliš vágne aby niekoho presvedčili. Veď predsa ak svoju snahu (v akejkoľvek oblasti) myslíte vážne, stačí vyskúšať to.
Nezáleží na tom, či sa odhodláme 1.1., 10.2., 14.10. ... Striktné upínanie sa k začiatku nového roka je len nepodstatnosťou, ktorej zbytočne dávame nejakú váhu. Neopodstatnenú dôležitosť rovnako priradzujeme veciam a informáciám valiacich sa na nás z médií, obzvlášť v aktuálnom období. Neuvedomujeme si pritom, ako nás tie pseudopravdivé veci klamú.
Neužívajte preto pilulky z bobúľ, ktoré podľa reklamy chudnú za vás, lebo nechudnú. Nekupujte si vibračné pásy, ktoré vám za desať dní vyformujú bruško, lebo sa tak nestane. A rovnako neverte telereklamám, ktoré vám v snahe predať ich prístroj na cvičenie vnucujú informáciu, podľa ktorej stojí permanentka do fitnescentra 100 €.

Vitaj 2014-tkaAk je pre vás ale Silvester oslavou nového roka, tak si ho poriadne užite. Nezabúdajte však, že tak ako na Nový rok, tak po celý rok. A na to, že nový rok začína hneď po polnoci!

PS: Milí spolusnaživci, prajem Vám krásny, úspešný a pokojný rok 2014! Prajem Vám aby sa v ňom postupne naplnil každý jeden, veľký aj malý, dookola omieľaný, ale aj ten nepovedaný sen, ktorý máte. Aby ste schudli, ak si to prajete; zabehli maratón, ak si to želáte; či pri dvíhaní činky našli lásku, ak po nej túžite; Prajem Vám aby bol rok 2014 rokom podľa Vašich predstáv!

Iveta Vavreková, Prešov

Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com