online osobný tréner - vypracovanie programov na zmenu postavy - laco.lead1.eu
Finty obchodníkov - naleteli ste... 1. časť

Finty obchodníkov - naleteli ste... 1. časť

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Už ste začali s chudnutím, ale stále si neviete rady, aké jesť potraviny, kedy jesť? Tentoraz sa pozrieme na to, ako vyberať pečivo, prečo je dôležitá príloha a koľko ovocia a zeleniny by mal človek zjesť a prečo.

Najviac jedla zjedzte v prvej časti dňa

Raňajky, desiata a obed by mali tvoriť päťdesiatpäť percent celkového množstva jedla za deň. Nepodceňujte raňajky ani prvú desiatu. Odstrážte si tu, nech svoje telo nevyhladujete.

Zabráňte večerným nájazdom na chladničku

Že ste v prvej časti dňa jedli menej, spoznáte práve podľa toho, že máte večer veľký hlad a ešte po večeri vás máta chuť na sladké. Chudnutie pre vás bude ťažšie, pretože chute sa ťažko prekonávajú, a budete zhadzovať pomalšie. Telo predsa len lepšie spáli jedlo z dopoludnia než to večerné.

Ráno jedzte pečivo a ovsené vločky

Raňajky by mali byť skôr sacharidové, pretože po celej noci musíte doplniť energiu a najrýchlejším zdrojom sú práve sacharidy - celozrnné pečivo, ovsené vločky, čerstvé ovocie, ktoré skombinujete s menším množstvom bielkovín. Ideálne raňajky teda sú chlieb s plátkom šunky, syrom a jablko. Alebo biely jogurt s ovsenými vločkami (a proteínom), kúsky čerstvého ovocia a orechy. 

Kupované raňajkové cereálie sú presladené

Na krabiciach síce čítate nápisy ako Fit alebo Fitness, pravda je ale taká, že vo vnútri sa skrýva veľa cukru a tuku. Schválne si niekedy prečítajte zloženie a spočítajte, koľko si takých cereálií nasypete do jogurtu. Možno prídete na to, že ste práve zjedli pekelne veľkú sušienku. Pruveľa cukru a tuku navyše spôsobuje, že dostanete čoskoro hlad. Lepšie urobíte, keď si zmiešate ovsené vločky so sušeným, alebo čerstvým ovocím a orechmi alebo semienkami. Zabudnite aj na „raňajkové cereálie“, ktoré sľubujú nakopnutie na celé dopoludnie. Pre mňa pratí pravidlo: NEJEM NIČ, NA ČO JE REKLAMA! A mám na to svoje dôvody.

Finty obchodníkov  - naleteli ste... 1. časť
články o výžive

Výsledky klientov

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !

▸ CVIKY     ▸ ANATÓMIA     ▸ NUTRIČNÉ TABUĽKY     ▸ RECEPTY     ▸ DOPLNKY VÝŽIVY     ▸ ČLÁNKY