Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

Agáve

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

V poslednej dobe sa stále menej používa v zdravej kuchyni cukor (biely, ale aj trstinový) a nahádza sa sladidlami a sirupmi. Napríklad, kokosový olej je mimoriadne populárna zložka.

Agave nektár je ďalšia obľúbená náhrada cukru. 

Je to zdravá voľba?

Čo je Agave Nectar?

Sirup z agáve je prírodným mexickým sladidlom na báze fruktózy. Rastlina agáve je tradičnou súčasťou stravy amerického juhozápadu a Mexika po celé stáročia, domorodí Mexičania hovoria šťave z agáve "modrá voda" a agáve prezývajú "mexický strom života a dostatku". Z listov sa predtým vyrábal papier, z ostrých pichliačov ihly na šitie. Starí Aztékovia považovali rastlinu agáve za posvätnú a verili, že šťava, ktorá vyteká po narezaní z listov a koreňov rastliny, čistí telo a dušu. Španielski dobyvatelia potom využili rastlinu po svojom: fermentovali sladkú šťavu z agáve a získali tequilu.

Sirup z agáve je vlastne koncentrovaná šťava z agáve. Surová šťava z agáve sa pravidelne zbiera z kaktusov divo rastúcich v strednom Mexiku. Toto je zvyčajne práca domorodých Indiánov. Najprv sa odreže vrch rastliny pripomínajúci ananás a vydlabe stred. Na dutinu sa položí kameň. Kaktus pustí šťavu, ktorá sa niekoľko dní zbiera vo vydlabanom strede. Mliečne zafarbená šťava sa potom vyberie z každý.

Čo obsahuje sirup z agáve ?

Sirup z agáve je prírodné nerafinované sladidlo (čo je veľké plus) , ktoré obsahuje vysoký podiel ovocného cukru , dextrózy – sacharózy a veľmi nízke množstvo klasického cukru – sacharózy .

V 100 gramov agáve obsahuje 48 gramov fruktózy , a cca 20 gramov dextrózy a len 0,5 gramu sacharózy .l

Minerálne látky ktoré obsahuje sú hlavne železo vápnik , horčík a zinok.

Najvýznamnejší je obsah železa, ktoré dôležité pre ľudský organizmus. Železo sa musí príjímať v potravinách, lebo si samo nedokáže túto minerálnu látku syntetizovať z iných látok.

Agáve

Menej kalórií

S Agáve spotrebujete menej kalórií vo viacerých smeroch. Keďže je sladšie ako cukor, spotrebujete ho oveľa menej, aby ste dosiahli rovnako sladký efekt. Taktiež má nízky glykemický index, obsahuje inulín a vlákninu, hladina cukru v krvi sa udržuje v rovnováhe a tak s pocitom zasýtenia sa udržíte omnoho dlhšie ako s inými sladidlami.

Viac energie

Keďže nedochádza k výkyvom krvného cukru, agáve dodáva energiu rovnomerne. Agáve obsahuje fruktózu a inulín, ktoré pomáhajú zmierniť a riadiť konzistentnú hladinu cukru v krvi. Jesť pravidelne malé porcie s nízkym GI môže poskytnúť konzistentnú energiu po celý deň bez pocitu únavy alebo hladu.

Pozitívne vplyvy na organizmus:

Podporuje imunitnú funkciu organizmu

Pozitívne vplýva na zažívanie

Zvýšuje schopnosť organizmu vstrebávať vápnik

Vhodný pre diabetikov

Zlepšuje citlivosť voči inzulínu

Upravuje hladinu HDL a VLDL cholesterolu správnym smerom

Znižuje hladinu triglyceridov v krvi a črevách

Čo všetko si môžem s agáve ochutiť ?

Tento sirup sa ľahko rozpúšta vo vode, no môžem si sním ochutiť rôzne čaje, kávu alebo si zarobiť chutnú a zdravú malinovku.

Vypestovať si ju môžete aj doma

Patrí medzi trvalé rastliny a potrebuje dostatok slnka. Pestovať ju môžete v byte, ale aj na záhradke. Prezimovať však musí na svetlom mieste s teplotou okolo 5 až 10 stupňov celzia. Presádza sa na jar a vyhovuje jej suché a teplé prostredie. V lete ju treba polievať pravidelne, v zime počas prezimovania netreba takmer vôbec. Je to nenáročná rastlina, ktorá rýchlo rastie a dodáva prostrediu exotický ráz.

články o výžive

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)

U mňa to začalo dávno. Tuším na výške, niekedy v 90. rokoch minulého storočia (dobre to znie, že...). Fitness a ja!Odmalička som bojovala s nadváhou. Vyrastala som v prostredí, kde nadváha bola akýmsi synonymom blahobytu a vzhľa...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA