online osobný tréner - vypracovanie programov na zmenu postavy - laco.lead1.eu
Papaya

Papaya

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Papája je svetlé, exotické ovocie hruškovitého tvaru. Tipická je svojou osviežujúcou sladkou chuťou. Ľahko na ňu natrafíte vo väčších supermarketoch počas celého roka. Mäkká dužina, jedlé oranžové vnútro pripomínajúce žltý melón. Papája je výživná a zdravá. Prečo by sa tieto „plody anjelov" mali zaradiť do vášho jedálnička?

1 # znižuje hladinu cholesterolu: Papaya je bohatá na vlákninu, vitamín C a antioxidanty. Zabraňuje cholesterolu ukladať sa v tepnách.

2 # Pomáha pri chudnutí: Jedna stredne veľká papája obsahuje len 120 kalórií. Ak chudnete, nezabudnite pridať toto ovocie do svojho jedálnička. Okrem toho tiež zásobí telo množstvom vlákniny.

3 # Posilňuje imunitu: Imunitný systém pôsobí ako ochranný štít proti rôznym infekciám. Jedna papája môže naplniť viac, ako 200% dennej potreby vitamínu C.

4 # Dobrá pre diabetikov: Napriek tomu, že je sladká, má nízky obsah cukru (8,3 g v jednej šálke nakrájanej papaji), ako aj glykemický index. Táto vlastnosť je ideálna pre diabetikov. Vitamíny a výživné látky rastlinného pôvodu bránia rozvoju srdcového ochorenia a diabetu.

Papaya

5 # Skvelá pre vaše oči: Papaya je bohatá na vitamín A a flavonoidy, ako je beta-karotén, zeaxantín, kryptoxantín a luteín. Udržujú sliznicu v očiach zdravú - bránia ich poškodeniu.

6 # Chráni proti artritíde: Je výborná pre kosti. Má protizápalové vlastnosti.

7 # Zlepšuje trávenie: V dnešnej dobe je takmer nemožné, aby sa zabránilo jesť potraviny nevhodné pre tráviaci systém. Jedzte papáju každý deň a môže takéto občasné prehrešky prehliadnuť. Obsahuje tráviaci enzým známy ako papaín a spolu s vlákinou pomáha zlepšiť trávenie.

8 # Pomáha zmierniť menštruačné bolesti: Ženy, ktoré zažívajú menštruačné bolesti si môžu pomôcť niekoľkými porciami papáje. Zmierňuje kŕče.

9 # Zabraňuje známkam starnutia: Každý z nás by rád zostal mladý navždy. Zdravá strava môže proces starnutia spomaliť a dokonca pomôcť vyzerať mladšie. Papaya vďaka svojmu zloženiu dokáže omladiť až o 5 rokov. Je bohatá na vitamín C, vitamín E a antioxidanty, ako beta-karotén (pomáha ochrániť pleť pred voľnými radikálmi). Skúste papájovú pleťovú masku na suchú pokožku.

10 # podporuje rast vlasov: Okrem udržania zdravej pokožky, papáya je veľmi efektívna pri zachovaní zdravia vlasov. Vitamín A v nej sa používa v redukcii mazu - zlúčenina, ktorá je rozhodujúca pre udržanie hladkých, lesklých a hydratovaných vlasov. Externá aplikáciá papájového extraktu na vlasovú pokožku vám pomôže zbaviť sa lupín. Obsiahnuté živiny zabraňujú vypadávaniu vlasov. Podporujú rast vlasov a posilňuje.

10 # preventívne proti rakovine: Papaya je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré chránia vaše bunky a prechádza poškodeniu voľnými radikálmi. Preukázateľné množstvo beta karoténu a vlákniny v papáji pomáha v chránení proti rakovine prostaty a rakoviny hrubého čreva.

11 # Pomáha znižovať stres: Po tvrdej celodennej práci je papaya najlepší nápad. Už 200 mg vitamínu C dokáže posilniť organizmus v boji voči stresu. Ak doma papaya nieje, pokojne siahnite po inom ovocí.

články o výžive

Výsledky klientov

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !

▸ CVIKY     ▸ ANATÓMIA     ▸ NUTRIČNÉ TABUĽKY     ▸ RECEPTY     ▸ DOPLNKY VÝŽIVY     ▸ ČLÁNKY