Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

Papaya

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Papája je svetlé, exotické ovocie hruškovitého tvaru. Tipická je svojou osviežujúcou sladkou chuťou. Ľahko na ňu natrafíte vo väčších supermarketoch počas celého roka. Mäkká dužina, jedlé oranžové vnútro pripomínajúce žltý melón. Papája je výživná a zdravá. Prečo by sa tieto „plody anjelov" mali zaradiť do vášho jedálnička?

1 # znižuje hladinu cholesterolu: Papaya je bohatá na vlákninu, vitamín C a antioxidanty. Zabraňuje cholesterolu ukladať sa v tepnách.

2 # Pomáha pri chudnutí: Jedna stredne veľká papája obsahuje len 120 kalórií. Ak chudnete, nezabudnite pridať toto ovocie do svojho jedálnička. Okrem toho tiež zásobí telo množstvom vlákniny.

3 # Posilňuje imunitu: Imunitný systém pôsobí ako ochranný štít proti rôznym infekciám. Jedna papája môže naplniť viac, ako 200% dennej potreby vitamínu C.

4 # Dobrá pre diabetikov: Napriek tomu, že je sladká, má nízky obsah cukru (8,3 g v jednej šálke nakrájanej papaji), ako aj glykemický index. Táto vlastnosť je ideálna pre diabetikov. Vitamíny a výživné látky rastlinného pôvodu bránia rozvoju srdcového ochorenia a diabetu.

Papaya

5 # Skvelá pre vaše oči: Papaya je bohatá na vitamín A a flavonoidy, ako je beta-karotén, zeaxantín, kryptoxantín a luteín. Udržujú sliznicu v očiach zdravú - bránia ich poškodeniu.

6 # Chráni proti artritíde: Je výborná pre kosti. Má protizápalové vlastnosti.

7 # Zlepšuje trávenie: V dnešnej dobe je takmer nemožné, aby sa zabránilo jesť potraviny nevhodné pre tráviaci systém. Jedzte papáju každý deň a môže takéto občasné prehrešky prehliadnuť. Obsahuje tráviaci enzým známy ako papaín a spolu s vlákinou pomáha zlepšiť trávenie.

8 # Pomáha zmierniť menštruačné bolesti: Ženy, ktoré zažívajú menštruačné bolesti si môžu pomôcť niekoľkými porciami papáje. Zmierňuje kŕče.

9 # Zabraňuje známkam starnutia: Každý z nás by rád zostal mladý navždy. Zdravá strava môže proces starnutia spomaliť a dokonca pomôcť vyzerať mladšie. Papaya vďaka svojmu zloženiu dokáže omladiť až o 5 rokov. Je bohatá na vitamín C, vitamín E a antioxidanty, ako beta-karotén (pomáha ochrániť pleť pred voľnými radikálmi). Skúste papájovú pleťovú masku na suchú pokožku.

10 # podporuje rast vlasov: Okrem udržania zdravej pokožky, papáya je veľmi efektívna pri zachovaní zdravia vlasov. Vitamín A v nej sa používa v redukcii mazu - zlúčenina, ktorá je rozhodujúca pre udržanie hladkých, lesklých a hydratovaných vlasov. Externá aplikáciá papájového extraktu na vlasovú pokožku vám pomôže zbaviť sa lupín. Obsiahnuté živiny zabraňujú vypadávaniu vlasov. Podporujú rast vlasov a posilňuje.

10 # preventívne proti rakovine: Papaya je bohatým zdrojom antioxidantov, ktoré chránia vaše bunky a prechádza poškodeniu voľnými radikálmi. Preukázateľné množstvo beta karoténu a vlákniny v papáji pomáha v chránení proti rakovine prostaty a rakoviny hrubého čreva.

11 # Pomáha znižovať stres: Po tvrdej celodennej práci je papaya najlepší nápad. Už 200 mg vitamínu C dokáže posilniť organizmus v boji voči stresu. Ak doma papaya nieje, pokojne siahnite po inom ovocí.

články o výžive

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)

U mňa to začalo dávno. Tuším na výške, niekedy v 90. rokoch minulého storočia (dobre to znie, že...). Fitness a ja!Odmalička som bojovala s nadváhou. Vyrastala som v prostredí, kde nadváha bola akýmsi synonymom blahobytu a vzhľa...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA