online osobný tréner - vypracovanie programov na zmenu postavy - laco.lead1.eu
Správna výživa, jedálniček

Správna výživa, jedálniček

Často kladené otázky - FAQ

Nevadí že budem jesť tak neskoro? Niežeby to bol problém :-D ale tak uvidíme... Ďakujem za zmenu... Ja viem že chudnutie nepôjde rýchlo, ani to tak nechcem, takto mi to vyhovuje...
Chcem sa spýtať keď napríklad vstanem skôr, môžem si jedlo posunúť napríklad o pol hodinku?
Zeleninu si môžem aj ugrilovať či zapiecť?
Zemiaky sa asi nemôžu ale počula som že sladky zemiak sa používa pri dietách.


- pokiaľ budete jesť "tak neskoro" to čo máte napísane nemusíte sa obávať že by ste pribrali.
Ako som písal je to mýtus, že neskoro jesť sa nemá a že sa z toho priberá. V skutočnosti je to skôr presne naopak. Tým že dáte takú dlhú pauzu medzi jedlami, spomalíte metabolizmus a telo bude sa snažiť udržať si zásoby tuku na "horšie časy". Prvoradou úlohou ľudského organizmu je prežiť a nie spaľovať tuky, taže tým že obmedzíte príjem stravy a máte dlhé pauzy, telo rozumnejšie využíva zásoby tuku a energiu čerpá skôr zo svalovej hmoty.
- samozrejme že si jedlá môžte posunúť o polhodinku, ďaľšie tomu prispôsobíte
- zeleninu môžte upiecť, grilovať, avšak samozrejme bez tuku
- zemiak do diety? nevidím v ňom problem :-) ja som zemiaky používal pred každou súťažou a skresal som tuk na kožu :-) nebojte sa toho - je to ďaľší mýtus. Zemiak obsahuje pomalé glycidy takže je úplne v poriadku v diete.

Aký spôsob prípravy vaječných bielkov je najvhodnejší? Môžem ich vypiť alebo zjesť uvarené?

Najlepšie je uvarené vajce a následne z neho oddeliť bielok od žĺtka. Uvarené je lepšie využiteľné organizmom ako surové, nakoľko varením sa ničí avidín, látka ktorú obsahuje vajce a ktorá znižuje kvalitu bielkoviny.

Chcel som sa ešte opýtať ako je to s alkoholom. Váha napríklad ryže 130 gramov je 130 gr. v surovom stave alebo už v uvarenom?
Zelenina mrazená alebo čerstvá? Samozrejme asi bez akéhokoľvek tuku?


Alkohol, pokiaľ nepijete každý deň a vo väčšom množstve sa dá tolerovať, odporúčam však vyhýbať sa mu úplne. Dbajte na to že 1 gram sacharidov a bielkovín obsahuje cca 4 kalórie, kdežto jeden gram alkoholu až 7 kalórií...
Hmotnosť všetkých potravín je uvádzaná vždy v surovom stave.
Zeleninu osobne používam čerstvú, iba opláchnutú čistou vodou, môžte ju dochutiť, mrazená zelenina je tiež v poriadku a samozrejmosťou je to že všetky jedlá a suroviny sa snažte pripravovať bez prídavného tuku, ide to a keď si navyknete je to aj chutné!

70 gramov surovej ryže alebo uz v uvarenom stave? Mäso, keď sa uvádza napríklad 160 gramov, tak sa počíta v surovom stave?

Všetky potraviny sú uvádzané vždy v surovom stave!

Pôvodný autor (zdroj, www): www.laco.lead1.eu

články o výžive

Výsledky klientov

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !

▸ CVIKY     ▸ ANATÓMIA     ▸ NUTRIČNÉ TABUĽKY     ▸ RECEPTY     ▸ DOPLNKY VÝŽIVY     ▸ ČLÁNKY