Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

Ovocná diéta a žiadna čokoláda? Nezmysel!

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Tiež veríte tomu, že ovocná diéta vám pomôže schudnúť? Omyl. Aby vás ovocie zasýtilo, musíte ho až na výnimky zjesť naozaj veľa. Tým do seba dostanete veľa cukrov, bez toho aby ste pritom získali všetky potrebné živiny. Dietológovia preto pred ovocnou diétou varujú. Dajte si pozor aj na ostatné mýty.

Zeleninový šalát je na chudnutie najlepší.

Zeleniny môžete zjesť takmer neobmedzené množstvo a vašej váhe to neublíži, ale záleží na tom, ako si pokrm upravujete. Ak si zeleninu zalejete dressingom z obchodu, veľmi si nepomôžete - tieto výrobky bývajú tak kalorické, že snaha o vyváženú večeru padne. Podobne ako keď si v reštaurácii dáte šalát s opečenými krutónmi (a slaninou a dressingom – áno, narážam na ceasar šalát). Lepšie je vyrobiť si zálievku z primeraného množstva olivového oleja a byliniek.

Ovocná diéta a  žiadna čokoláda? Nezmysel!

Odtučnené výrobky obsahujú menej vápnika

To nie je pravda. Vápnik s množstvom tuku v mlieku ani syroch nesúvisí. Odtučnené výrobky majú menej vitamínov rozpustných v tukoch (jedná sa o vitamíny A a D). Ak má človek iný zdroj týchto vitamínov, nemali by mu chýbať.

Aby som schudol / a, musím sa vzdať čokolády

Záleží na tom, akú čokoládu máte radi. Tyčinky typu Mars alebo Bounty pri zhadzovaní kíl vhodné naozaj nie sú. Rovnako tak radšej vynechajte lacné čokolády s pochybným zložením. Čím viac za cukrovinku zaplatíte, tým väčšiu budete mať spravidla istotu, že sa v nej nachádza nekvalitný, a teda pre zdraviu nevhodný tuk.


Naopak horká čokoláda s vysokým podielom kakaa býva mnohokrát považovaná dokonca za zdravú. Čítajte teda pozorne zloženie - ak pochúťka bude mať 70 a viac percent kakaa, siahnite po nej. Samozrejme ju nesmiete zjesť celú na posedenie, energetická hodnota nie je zanedbateľná. Niekoľko štvorčekov si ale občas dopriať môžete.

To isté platí aj pri striktnej strave. Keď držíte dlhodobú diétu, je lepšie organizmus „šokovať“. Dajte si kľudne občas palacinku (jednu, bez šľahašky), alebo Vašu obľúbenú maškrtu. Len pozor, aby to bolo naozaj v rozumnej miere.

Ovocie môžem jesť neobmedzené množstvo a nepriberiem

Ovocie je veľmi zdravé a pri chudnutí naň nezabúdajte Sústreďte ho však skôr do prvej polovice dňa. Obsahuje síce veľa vlákniny, ale je nutné si jeho príjem strážiť kvôli cukrom. Na olovrant je ešte jablko v poriadku, ale večera už by sa mali zaobísť radšej bez ovocia. Pozor na banány, tie sú energeticky veľmi výdatné. Ideálne je jeden alebo dva kusy ovocia za deň.

články o výžive

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)

U mňa to začalo dávno. Tuším na výške, niekedy v 90. rokoch minulého storočia (dobre to znie, že...). Fitness a ja!Odmalička som bojovala s nadváhou. Vyrastala som v prostredí, kde nadváha bola akýmsi synonymom blahobytu a vzhľa...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA