Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

FAQ
VÝŽIVA

Úbytok hmotnosti,
strata tuku

Tréning, Úbytok hmotnosti, strata tuku

Chcela by som schudnúť takých 7 kilo, alebo chcela by som mať takú hmotnosť ako som mala na strednej... a pod... stále rovnaké túžby aj keď veľakrát sa stane že sa nájdu ľuďia, ktorí svoju naplánovanú "transformáciu" vidia triezvo. Chudnutie je v ponímaní veľkej väčšiny z nás záležitosť čísiel na zariadení menom VÁHA. Samozrejme v prvopočiatkoch vzplanutej túžby a prvotného hrdinského odhodlania, že budú so svojou postavou niečo robiť.

V skutočnosti by sme museli byť veštci ak by malo fungovať to že svoju túžtbu po krajšej postave uspokojíme "zhodením" 5, 7, 10, 20 či 30 kilogramov prebytočných kíl. V skutočnosti tieto bludy ako chcem (chcel by som) zhodiť toľko a toľko kilo sú len tliachaním spojeným s nevedomosťou.

Príklad jedálnička na úbytok tuku
ROV/ČAS
MENU
RAŇAJKY
6:15
90 gr. celozrnný chlieb, šunka, 100gr. tvrdý syr, dve paradajky
DESIATA
10:00
proteinový nápoj 3 decy, 1 jablko
OBED
12:00
150 gr. kuracie prsia na prírodno, ryža 80gr., zelenina
OLOVRANT
16:00
30 gr. proteinový nápoj
VEČERA
20:00
150 gr. hovädzie, zemiaky, hlávkový šalát

Potrebujem zhodiť nejakých 8 - 10 kg. Po prvom pôrode to išlo ľahko, po druhom dieťatku sa nejdem zbaviť kíl. Už viem že hladovanie nie je riešenie, teraz mám aspoň pravidelnú stravu a prestala som priberať. Po večeroch doma cvičím cviky na nohy, zadok a brušáky, ale žiadna extra zmena.

Skutočne na to aby ste zhodili prebytočné kilá je v prvom rade potrebné jesť pravidelne v menších porciách a nezabúdať na naozaj dostatočný príjem tekutín, najlepšie čistej vody.
Na to aby Vaše telo spaľovalo podkožný tuk a nie svalovú hmotu je potrebné v jednotlivých porciách jedla prijať potrebné množstvo kvalitných bielkovín (z tohto dôvodu za porciu jedla nepovažujem kúsok ovocia alebo podobne ako to väčšinou ľudia uvádzajú, najviac na desiatu, olovrant...)
Mali by ste docieliť to aby sa Vaše trávenie dostalo "do obrátok" a tým urýchlilo metabolické procesy v tele.
Čo sa týka tréningu, podľa toho čo ste mi napísali zrejme chcete dosiahnúť cvikmi zoštíhlenie a spevnenie postavy.
Podobne ako pri stravovaní aj pri tréningu platí nájsť si svoj systém a držať sa ho, nedá sa cvičiť a stravovať náhodilo s očakávaním, že možno "niečo z toho bude".... samotnými cvikmi ako sú napr. sedy-ľahy, brušáky a podobne nedocielite zbavenie sa tuku v oblasti brucha ako sa drvivá väčšina ľudí domnieva, (určite to poznáte: "robím 100 alebo 500 brušákov každý deň aby som zhodil tuk z brucha a stále nič...") - tento spôsob je absolútny nezmysel a lokálne zhadzovanie tuku z určitých partií tela neexistuje! Telo samo si reguluje z kadiaľ bude čerpať tuk a žiaden cvik na to vplyv nemá. Podobne ako v kulturistickej príprave na súťaž, mne osobne ide "dolu" najprv tuk z končatín, tváre, neskôr prsia a ako posledný spodok chrbta a spodok brucha. Takto to približne funguje u väčšiny mužov a u žien zväčša medzi prvými ide tuk z pŕs a medzi poslednými zadok, vrchná časť stehien, brucho, samozrejme nie u každej je to rovnaké.
Úbytok tuku je záležitosť premysleného príjmu a výdaju kalorií. Uvedené cviky pri dodržaní spomínaného systému sú dobré naspevnenie svalstva.


Cviky na chudnutie v problémových partiách? - NEZMYSEL

Chcem sa opýtať hlavne na cviky, ktoré pomôžu zredukovať hmotnosť v problémových partiách.

Všeobecne je veľký omyl, čo sa týka ponímania cvikov s činkami resp. na strojoch /anaeróbna tréningová aktivita/ a tzv."lokálneho" redukovania tuku "hmotnosti" na tých ktorých partiách.
Ako príklad uvediem mýtus: Keď budete cviciť 1000 krát brušáky tak zhodíte tuk na bruchu a pod... toto absolútne neplatí! Redukcia tuku či už z problémových partií alebo iných závisí vyslovene na úprave stravy a tréningu ako takého, čiže energetického výdaja
Telo si už samo reguluje z ktorých partií bude redukovat tuk. Väčšinou problémové partie idú ako posledne :-( .
Treba si uvedomiť že cviky ktoré máte v tréningovom pláne Vám pomôžu telo spevovať a formovať svaly - problémové partie, aj ostatné a zároveň aeróbna činnosť, po tréningu s činkami a strojmi Vám pomôže regulovať - znížiť podkožný tuk, čo má v konečnom dôsledku priniesť Vami požadovaný efekt. Nezabúdajte teda najmä na stravu!

"redukcia hmotnosti vyjedrená v číslach, v prípade že vážite 100 kg, meriate 165 cm a zároveň nie ste profesionálny kulturista je namieste. Treba si však uvedomiť čo vlastne chceme dosiahnúť a najmä ako to chceme dosiahnúť."

Príťahy jednoručky v predklone, v prípade správneho vykonávania, cvik zacielený na široký sval chrbt

V poslednej dobe cítim veľkú únavu, najmä členky sú opotrebované, hmotnosť za posledný rok išla o 3 kg hore a stehno o 3 cm. V minulosti som tiež posilňovala a vďaka behu na lyžiach mám atletickú postavu.
Chcela by som miesto behu začať posilňovať, po 30-tke začínam ochabovať, pri behu mi "vadí aj vlastný zadok", úplne som vynechala posilňovanie v domnení, že beh je ten najlepší na tvarovanie nôh, no opak je zrejme pravdou. Rada by som vytvarovala nohy, viem že tuku na svaloch sa bez aeróbky asi nezbavím.
Do posilky nemám možnosť cestovať denne, takže som chcela vedieť aké náčinie je potrebné si zaobstarať na tréning v domácich podmienkach, rsp. či mi stačia jednoručné činky, expander a podobne.


Je síce pravda že tuky sa dobre spaľuju vďaka aeróbnej činnosti, čo beh bezpochýb je, z vlastnej skúsenosti Vám však môžem povedať len toľko, že keď som pred súťažami behával v domnení že dobre spaľuje tuk, tvrdosť stehien bola veľmi slabá. Skôr doporučujem rýchlu chôdzu so stredným zaťažením - prídavnou záťažou a chôdzou do kopca - to je celkom slušná zaberačka a takisto veľmi účinná na spaľovanie tuku, navyše je oveľa šetrnejšia na kĺby ako beh.
Na tvarovanie svalov bude treba sa zamerať na anaérobne cviky so stredne-vyšší počtom opakovaní. Pripravím Vám tréning kde sa zameráte na klasické drepy, výstupy a výpady.
Bolesť členkov: jednoznačne preťažené - prílišným a častým behom. Treba si uvedomiť, že či už beh alebo tréning s činkami keď ho príliš preženieme a budeme ho robiť viac v domneni dosiahnutia čo najlepších výsledkov, prináša pravý opak + navyše pretrénovanie.

Chudneme ONLINE

Pestrosť, jednotvárnosť? Tak či tak, základom je systém!

Plánovanie, stratégia, cieľ

Mala by som záujem o Vaše online sluzby. Chcela by som zhodiť zo 5 - 6 kg a vyrysovať si postavu. Stále som vážila okolo 64 kg teraz som nabrala na 75 kg následne opäť schudla a opäť nabrala. Nekonečné diety, hladovky a neviedlo to k ničomu akurát tak k prejedaniu sa.
Pred rokom a pol som zacala cvičiť. Najprv tanec a dvd s roznymi cvičeniami. Podarilo sa mi dať telo do akej takej pohody - na 62kg. Potom prišli nejaké problémy a schudla som na 58 kg a svaly sa akoby stratili aj keď som pravidelne cvičila. Asi pred polrokom som zmenila bydlisko, prácu, iná strava, iný život a začala som znovu naberať na hmotnosti. Od apríla to je 5kg. Neviem ako mám správne cvičiť, správne sa stravovať aby to malo nejaký efekt. Dietu som už nedržala dlho a nechcem už s ňou ani začínať.
Hlavný problém zadok, stehná. Cvičím s jednoručkami s ľahkou záťažou a potom všeliaké cviky na nohy, zadok, brucho atď. Cvičím rada, už to je skôr potreba. Len potrebujem nejaký účinný plán a toho sa drzať. Samej mi to nejde. Mohli by ste mi napísať ako je to cenovo a ako by prebiehalo online trénovanie?

Začíname - prvý krok

K tomu aby sme zvolili čo najoptimálnejšiu stratégiu pri plánovaní Vášho treningu, stravy, doplnkov je potrebné aby som mal viac podrobnejších informácií o Vašej doterajšej strave, tréningoch, kondícii, typu zamestnania atď, nakoľko robím konkrétne cielené programy a z uvedených informácií sa musím "odpichnúť" a na ich základe zostaviť Vami požadovaný program.

Odporúčam však s podporou - nakoľko s najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné upravovať či už stravu, suplementy prípadne tréning. Následne môžme korigovať postupne všetko čo Vám nevyhovuje, resp. sledovať výsledky a na základe Vášho napredovania alebo stagnácie postupne upravovať.

"L-Canitin - čo je to a na čo sa požíva?"


Upažovanie s jednoručnými činkami v stoji na formovanie pliec - bočnej hlavy deltových svalov

Čo sa týka dochucovania jedál, tak používam na ochutenie čerstvé bylinky, morskú soľ, natural vegetu, cayenské korenie a chilli omáčku. Môžem týmto aj naďalej dochucovať?

Máj 2010 s Kaiom Greenom v Žiline na súťaži Mozolány Classic - po zhodení podkožného tuku a vyrysova

"L-CARNITINE je základná aminokyselina, čiže živina ktorú prijímate aj v bežnom jedle..."

..., čiže nie je telu cudzia, má vplyv na zvýšenie metabolizmu telesných tukov a pomáha pri využívaní a premene telesného tuku na energiu. 

Dochutenie uvedenými je v poriadku, jedlo Vám musí v prvom rade chutiť aby bolo organizmom čo najefektívnejšie využité.

Pôvodný autor (zdroj, www): text a foto: laco.lead1.eu, foto: tripadvisor.com a dallasnews.com


Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)

U mňa to začalo dávno. Tuším na výške, niekedy v 90. rokoch minulého storočia (dobre to znie, že...). Fitness a ja!Odmalička som bojovala s nadváhou. Vyrastala som v prostredí, kde nadváha bola akýmsi synonymom blahobytu a vzhľa...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA