Váš úspech v zmene postavy

ZMEŇTE SVOJU POSTAVU !

Vyťažte zo svojho potenciálu maximum. Trénujte, stravujte sa, regenerujte pod dohľadom profesionála s vyše 20 ročnými pretekárskymi a 30 ročnými tréningovými skúsenosťami.

Ako sa ženy samé ukracujú o krásne telo! 1. časť

bleskovky, zaujímavosti zo sveta fitnes a bodybuilding

Jedna z najrozšírenejších povier: "Ženy by nemali veľa posilňovať, pretože im narastú príliš veľké svaly a budú vyzerať mužsky". Toto strašenie sa nezakladá na pravde. Ženy by naopak mali posilňovať viac, ako robiť aeróbne aktivity, pretože práve posilňovanie vytvára pekné telesné krivky.

Normálny muž denne produkuje okolo 5-10 mg testosterónu - hormónu, ktorý je najpodstatnejší a zohráva kľúčovú úlohu pri raste svalovej hmoty (nehovoriac o svalovom rozvoji súťažných kulturistov, kde ani prirodzená produkcia vlastného mužského testosterónu zďaleka nepostačuje k ich rozvoju). Ženy pritom denne vyprodukujú vo svojom tele okolo 0,1 - 0,2 mg tohto hormónu. Mýtus č.2: Prečo ženy nechcú posilňovať a prečo by mali.

Ženám teda logicky ani zďaleka nemôžu rásť svaly ako mužom.

Svaly sú TIE tvary, ktoré chcete!

Čo si z toho možno odniesť za poučenie? To, že ženy môžu trénovať v posilňovni veľmi tvrdo, vôbec sa nemusia báť ťažkých váh a stále budú vyzerať žensky. Svaly sú tie tvary, po ktorých túžia - toto je potrebné si vštepiť do pamäti a nemať mylne zafixované, že samotným schudnutím vznikne pekná postava. Môže sa totiž pokojne stať, že po schudnutí budete vyzerať horšie a "menej žensky".

Nabrať pár kg svalov prospeje lepšiemu vzhľadu, aj držaniu tela. Nemôže sa však stať, že by sa žena ráno zobudila a povedala si "Ale nie, včera som to prehnala v posilňovni a teraz som hrozne veľká, čo budem robiť?" Väčšina rozdielov v tom, ako sa ženy cítia "objemné", je dané bežným menštruačným cyklom. Mnoho žien, ktoré trénujú tvrdo s činkami ak tomu ešte majú upravenú výživu si väčšinou želajú, aby naberali svaly a silu viac a vadí im, že majú voči mužom handicap.

Atlétky sa neboja dvíhať veľa

50-60 kilové atlétky, hráčky kolektívnych športov a pod. Často robia bez akýchkoľvek zdravotných problémov drepy so 70-90 kilovú činkou a na benchpresse vytlačia 50-60 kíl, hoci by to na ich drobné štíhlé postavy nikto nepovedal.

Svalnaté profi-atlétky ako rôzne šprintérky či skoky o tyči dvíhajú bežne viac ako 100 kilové činky. Ale napríklad rýchlokorčuliarka Martina Sáblíková bez problémov robí drepy s 130 kg a zostáva pritom vyložene chudá.

Ako sa ženy samé ukracujú  o krásne telo! 1. časť

Tieto atlétky ale majú dokonale ploché brucho, krásne pevné zadky a elegantne tvarované stehná a ruky. Dokonca aj bodyfitnessky, ktoré na fotografiách vyzerajú "príliš svalnato", sú hlavne vyrysované, ale rozhodne nie objemné.

Mimo súťaži, kedy nie sú natreté farbou, zatnuté v príslušných pózach a svaly im prekryje tenká prirodzená vrstva tuku, pôsobia veľmi drobno a predovšetkým veľmi sexy. Je to dané aj tým, že nebývajú príliš vysoké.

Nezaťažujte len "problematické partie"

Preto je potreba opakovať - ženy môžu dvíhať (primerané) ťažké váhy, nemusia sa báť cvičiť do bolesti a cez bolesť, jesť veľa bielkovín (tzn. Hlavne chudé mäso!), Prípadne piť výživné proteínové či sacharidovo-proteínové koktaily a napriek tomu takmer nemajú šancu, že by výsledkom bol "neženský vzhľad" (nech už je tým myslená prílišná svalnatosť či hranatosť).

Necvičte len brucho a zadok, nerobte len kardio, nebehajte, vykašlite sa na aerobik a spol.

Ženy prakticky ani nemusia cvičiť výrazne inak ako muži a robiť špeciálne "ženské cviky" na rôznych strojoch, venovať sa hlavne zadku a bruchu a tráviť väčšinu času na rotopede či iných kardio-aeróbnych prístrojoch. Ak začnú cvičiť silovejšie a viac ako výkonnostné atlétky, získajú oveľa rýchlejšie postavu, po ktorej túžia.

Vaše telo nepotrebuje izolovane zaťažovať "problematické partie", potrebuje sa konečne naučiť pracovať ako celok. A na to nie sú uspôsobené prístroje, na ktorých len sedíte. To sú len komerčné nezmysly a zbytočné lapače prachu. Potrebujete hýbať s celým telom v priestore. K tomu sú najvhodnejšie cviky s vlastnou váhou a dvíhanie činiek v stoji a v predklone, prípadne z predklonu do vyrovnania.

Každý si iste vyberá svoju životnú cestu a buduje vlastnú identitu (a mnoho žien určite rado tancuje alebo jazdí na koni, ako cvičí v posilňovni), ale naozaj pri ženách NEPLATIA –

1) keď budem intenzívne cvičiť s činkami, budem mať príliš veľké svaly a

2) keď budem jesť viac bielkovín (mäsa, vajíčok, mliečnych výrobkov) budem tučná. Ženy musia len dbať na to, aby mali prvotne spevnené svaly panvového.


Ženské telo je plne prispôsobené na to, aby robilo ťažké silové cviky a napočudovanie napríklad horšie je prispôsobené na to, aby behalo - pretože širšia panva stavia kolená do nevýhodnejšieho uhla, ktorá sa pri behu vlamuje dovnútra. Viete si asi ľahko predstaviť, čo to potom asi robí s mäkkou chrupavkou. Bezpečne behať teda môže len menšina žien s úzkou panvou. Ostatní by s ohľadom na svoje zdravie mali radšej len chodiť alebo jazdiť na bicykli.

články o tréningu

Články o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

Výsledky Klientov

Danielin príbeh o zbavení sa prebytočných kíl a bolestí kĺbov

Laca poznám od strednej školy. Už vtedy sa venoval športu. Ja som vzťah k športu alebo akejkoľvek fyzickej aktivite nikdy nemala. Pretrvával vzťah k „dobrému a hlavne nezdravému jedlu“. Po dvoch tehotenstvách a nulových stravovac...

Zo 150 kg k dnešnej forme

Už od čias kedy som navštevoval základnú školu, som mal vždy nejaké to kilo naviac. Ako 26 ročný som vážil okolo 135 kg a moja hmotnosť sa postupne vyšplhala až na 150 kg. Aj napriek tejto hmotnosti som v tých časoch pravidelne na...

2. rok alebo o motivácii, cieľoch…

S Lacom trénujem od decembra 2021, kedy som vážila 83 kg, prvý polrok sme spoločnou prácou zredukovali tuk, spevnili svalstvo a znížili hmotnosť na 57 kg – VIAC V ČLÁNKU TU....

Prečo som začal cvičiť?

Po štúdiu na vysokej škole sa mi začal pohodlný život. Celé dni presedené v práci pred počítačom, nedostatok pohybu a a množstvo tučnej stravy spôsobili že som začal výrazne priberať. Až to dospelo do štádia, kedy manželka vide...VIAC PREMIEN MOJICH KLIENTOV

                   
×

Začnite dnes !

Napíšte mi čo by ste chceli dosiahnúť v oblasti formovania vašej postavy či už úbytku tuku a/alebo nárastu svalov, atď...

Vyplňte formulár, budem vás spätne kontaktovať a môžme začať pracovať na dosiahnutí vášho cieľa !

Meno:

Email:

Telefón:

Vaša správa:


CAPTCHA