zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

FAQ
TRÉNING

Naberanie
svalovej hmoty

Tréning, Naberanie svalovej hmoty

Začal som mať taký problém, že pred tréningom som strašne hladný keďže po obede mám proteín a pred cvičením len kávu, aminá a l-carnitine. Pri tréningu postrádam aj silu. Váhy, ktoré som pred tým dával ako nič sú mi zrazu ťažké, neviem či je to tým, že robím viac cvikov a opakovaní, alebo tým že nemám energiu. Napriek tomu Váš tréning mi zaberá, postrehol som za tých pár dní aj lepšie napumpovanie a nárast hmoty, dokonca aj brucho sa zlepšuje. Trocha ma trápia tie tréningové hmotnosti, viete mi poradiť?

Jav ktorý momentálne máte je bežný a svedčí o tom, že trénujete s nasadením - mne sa to stáva podobne - vždy po rýchlom nástupe výsledkov, cca po 2 - 3 týždňoch príde obdobie, kedy sa cítite unavený, atď... to čo popisujete...

Pozor na pretrénovanie, od ktorého nie ste ďaleko!
V prvom rade - pridajte teraz + 2 dni odpočinku.
V druhom rade, pokiaľ badáte, že "ide dole" aj tuk a cítite hlad pred tréningom - upravíme predttréningové jedlo a pokiaľ Vám bude dobre tráviť a budete sa cítiť lepšie, tak to takto ponechajte ďalej.
Po tretie - čo sa týka tréningových hmotností: vôbec si toto nevšímajte a pamätajte, že nieje vôbec možné neustále pridávanie tréningových hmotností na každom ďaľšom tréningu.
Dôležitejšie je že sval dokážete precítiť, taktiež je možné že sa dostávate do stavu pretrénovania, takže odporúčam na cca dva týždne (cykly) - znížiť tréningové váhy, kľudne aj na 60-70 % z pôvodných a pridať 30-50 % opakovaní v sériách. Takto zasiahnete aj iné svalové vlákna a nabudíte organizmus na ďaľši pokrok - po dvoch týždňoch prejdite k pôvodným váham plus uvidíte, že zvládnete ešte tažšie. 

Od kedy som začal cvičiť som pribral okolo 13 kíl. Cvičiť som začal pravidelne aj s pravidelnou stravou a suplementáciou (proteín a bcaa) pred rokom a pol. Od novembra váha stagnuje a posledné 2 mesiace som vypustil protein a cvičil som nepravidelne kôli dlhšej chorobe a následne skúškovému obdobiu.
S trávením problémy nemám, akurát občas mi je ťažko na žalúdku keď idem spať (z tuniaka).
Zeleninu moc nemám rád, len tie paradajky dve lebo som na internete čítal že zbytočne zaberá miesto v žáludku a raz za deň stačí. K tomu typu postavy by som sa priklonil k endomorfovi, pretože ako prvé som nabral nielen na hrudi a rukách ale aj na bruchu, zadku a stehnách.
Chcel by som zvýšiť svoju váhu na okolo 80/82kíl (teraz mám 75) a pritom by som chcel trochu redukovať tuk na bruchu.

V prvom rade, je normálne že po určitom čase výsledky stagnujú, za žiadnych okolností sa nedá lineárne naberať hmota a ani hmotnosť.
Po druhé: v celkovom bielkovinovom profile máte zahrnuté aj bielkoviny ktoré ja absolútne do celkového počtu nerátam - napr.z banánu, chleba, atď... Čiže skúste si zrátať bielkovinu vyslovene amínovo-kvalitnú - mäso, vajcia, proteinový koktejl, aminokyseliny, atď... Najmä na raňajky treba pridať sacharidy - komplexné s vyšším obsahom vlákniny.
Kedže máte aj problémy s trávením tuniaka, tak načo ho tam dávať? - nahradiť ho inou kvalitnou bielkovinou.
Celkovo by som stravu pozmenil a na sebe odtestoval - stravu, ktorá by sa postupne menila na základe priebežných výsledkov - ďaľšia vec, je príjem čistej vody - veľmi dôležitý údaj pri výžive.
Čo sa týka tej záležitosti so zeleninou - nezmysel, mýtus z fóra - zelenina je dôležitejšia než by ste si mysleli aj z pohľadu budovania hmoty. Pravdu povediac by som sa do prerábky tohto nepúšťal - jedálniček spravím nanovo s prihliadnutím na Vašu doterajšiu stravu.
Zredukovať tuk bude zas otázka tréningu ale aj vypustenia a nahradenia niektorých potravín vo výživovom rozpise - plus zaradenia doplnkov výživy napr.l-carnitínu.


STAGNÁCIA

Neviem si poradiť, cvičím 9 mesiacov a priberám veľké množstvo sadla aj keď sa snažím stravovať normálne. Mám 38 rokov, 178 cm, 90 kg.
Momentálne stagnujem, nehýbe sa moja váha ani dole ani hore, aj sila stojí - som na mŕtvom bode. 

Vašu situáciu môže ovplyvňovať viacero faktorov: metabolizmus, prílišné výkyvy hladiny inzulínu, a podobne...
vo Vašom odkaze je veľmi málo informácií na cielené, podrobné a hlavne účinné poradenie...
Odporúčam prejsť si konkrétne Vašu stravu a vypracovať podrobne nový jedálniček s prihliadnutím na Váš problém - stačí vyplniť formulár na úvodnej stránke.
Odporúčam však vyradiť akékoľvek cukry z vysokým glykemickým indexom ("nedráždiť inzulínovú hladinu").

"Cvičím základné cviky ako mŕtve ťahy, bench pressy, drepy. Aj napriek tomu nemôžem pribrať ani kilo. Chcel by som poradiť zo stravou. "

Mám 80 kg, cvičím 2 roky, berem proteíny, kreatín, prekrvovače atď. Užívam teraz aj trans x + protein a glutamín.
Cvičím základné cviky ako mŕtve ťahy, bench pressy, drepy.
Aj napriek tomu nemôžem pribrať ani kilo. Chcel by som poradiť zo stravou. 

Dobre robíš, že sa začínaš zaoberať stravou, síce troška neskoro ale predsa. Stravou a tréningom treba vždy začať, nakoľko sú to kľúčové faktory pri budovaní hmoty !
Doplnky typu prekrvovače, transx a pod.... majú len nepatrný, ak vôbec nejaký účinok v budovaní svalov. Asi Ťa sklamem, ale vôbec nie sú k tomu potrebné, opakujem že základ je správne zostaviť stravu a tréning...
Vyplň krátky formulár na úvodnej stránke a môžme sa pustiť do serióznej a cielenej spolupráce.

Grand Prix England, november 2004, Wembley, Londýn, Anglicko s Mr. Triceps - Erniem TayloromČlánky o ▸ tréningu | ▸ výžive | ▸ doplnkoch výživy | ▸ - rozhovory, blogy

VÝSLEDKY KLIENTOV

Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka
Rony  Pavlík Rony Pavlík

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Plávanie v studenej a ľadovej vode Plávanie v studenej a ľadovej vode
Červené a biele svalové vlákna Červené a biele svalové vlákna
Arašidové maslo Arašidové maslo