zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Fitness zajac na spôsob sviečkovej s otrubovou knedľou


Fitness zajac na spôsob sviečkovej s otrubovou knedľou

NA PRÍPRAVU TOHTO RECEPTU BUDEME POTREBOVAŤ:
1 zajac (naporcovaný na menšie kusy) 4 mrkvy 3 petržleny 1/2 menšieho zeleru 7 cm dlhý kúsok póru 1 stredne veľká cibuľa 1 bobkový list 1 vetvička rozmarínu 3 - 4 vetvičky tymiánu 3 guľôčky nového korenia 4 guľôčky čierneho celého korenia mandľové mlieko podľa hustoty (môže byť aj kravské/ryžové/sójové, ...) 4 tenké plátky oravskej slaniny (nemusí byť) 1,5 PL cukru z kokosových kvetov alebo stéviového cukru mleté čierne korenie morská soľ 1 tenký plátok masla. Na knedľu: 1 PL cottage syra (rozmixovaný) 1 PL cmaru alebo bieleho jogurtu 3 PL pšeničných otrúb 2,5 PL ovsených otrúb 1 vajce 1 bielko štipka soli 1,5 ČL prášku do pečiva.

 

POSTUP

Rúru predhrejeme na 250 stupňov. Kúsky zajaca dáme do hlbšieho pekáča, osolíme ho a okorením. Na každý kúsok položíme malý plátok oravskej slaniny (nemusí byť). Očistenú koreňové zeleninu, cibuľu a pór nakrájame na tenšie plátky a poukladáme ju okolo mäsa. Rozmarín, tymián, bobkový list a gulôčkové korenie zabalíme do gázy a pridáme do pekáča. Mäso a zeleninu podlejeme vodou (4 cm do výšky), zakryjeme alobalom a dáme piecť cca na 1,5 hodiny alebo kým nie je mäso a zelenina úplne mäkké. Po dopečení vytiahneme gázu a dáme ju bokom, kúsky zajaca vyberieme na tanier a dáme na chvíľu bokom. Zeleninu s vývarom - výpekom prelejeme do hrnca a ponorným mixérom vymixujeme hladkú omáčku. Z tohto množstva zeleniny by mala byť omáčka až príliš hustá, a tak ju podľa chuti rozriedime mandľovým/iným mliekom a omáčku dochutíme soľou a cukrom. Kúsky zajaca vrátime do omáčky a necháme prevrieť na 10 minút. Na záver omáčku zjemníme plátkom masla. Suroviny na knedľu vymixujeme ručným mixérom. Zmes prelejeme do plastovej misky, dáme do mikrovlnky na 3 minúty. Táto nezvyčajná knedľa chutí dosť podobne ako klasická.

DOBRÚ CHUŤ!

VARÍME S KRISTÍNKOU NA FACEBOOKUVšetky recepty    Polievky    Mäsové jedlá    Bezmäsité jedlá    Šaláty    Fitnes maškrty    Studené jedlá    ▸ Rýchlo, jednoducho, chutne    ▸ Varíme s Kristínkou

VÝSLEDKY KLIENTOV

Prečo som  začal cvičiť? Prečo som začal cvičiť?
Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku
Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom