zmeňte svoju postavu - online tréner- vypracovanie jedálničkov, tréningových plánov

Rozpažovanie na šikmej lavičke hore hlavou

Cvik na precvičenie vrchnej časti pŕs v domácich podmienkach

Rozpažovanie na šikmej lavičke hore hlavou, je cvik na precvičenie hornej časti prsných svalov, vhodný pri tréningu v domácich podmienkach.

- nádych: pri rozpažení, paže smerom od tela - treba dbať na pomalý, opatrný, nie trhavý pohyb smerom dole, výdych: pri spažení, pohyb paží smerom k sebe - dlane nespojiť úplne, nakoľko treba zachovať a udržať stále napätie v prsných svaloch
- cvik vykonávajte v plnom rozsahu pohybu tak, že vo vrcholnej krajnej polohe pri každom opakovaní vedome stlačíte a na sekundu podržíte precvicovaný sval, a naopak v opačnej krajnej polohe sval natiahnete
- tempo vykonávania jednotlivých opakovaní (pri predpoklade klasického vykonávania cvikov, teda s výnimkou špeciálnych weiderových intenzifikačných princípov !): 2:1 (pomalšia je negatívna fáza cviku, tá pri ktorej zátaž brzdíte proti gravitácii a naopak výbušnejšie vykonávajte pozitívnu fázu cviku, tú kde dvíhate alebo tlačíte váhu)

Ako správne cvičiť Rozpažovanie našikmej lavičke hore hlavouv domácich podmienkach ?

technika posilňovacích cvikov - Rozpažovanie na šikmej lavičke hore hlavou

V spodnej pozícii cviku natiahnite prsné svaly, ruky v lakťoch majte pevne fixované, neohýbajte v lakťoch. Pohyb spočíva len v ramenných kĺboch.

technika cviku - Rozpažovanie na šikmej lavičke hore hlavou

Plynulým pohybom činiek smerom nahor prejdite do vrchnej krajnej pozície tohto cviku. V tejto polohe stlačte rsné svaly (ruky nespájajte úplne k sebe - aby bol zachovaný tlak v prsiach). Počas celého cviku majte chrbát pevne opretý o lavičku, lopatky tlačte do lavičky, ramená vzad.

Pozrite si techniku cviku na videu

CVIČÍME DOMA - CVIKY ▸ NA PRSIA


cvičíme doma online tréner


Cviky:  ▸ Na trapéz    ▸ Na biceps    ▸ Na triceps    ▸ Na predlaktia    ▸ Na plecia    ▸ Na chrbát    ▸ Na hrudník    ▸ Na brucho    ▸ Na stehná    ▸ Na hamstringy    ▸ Na zadok    ▸ Na lýtka
▸ Strečingové    ▸ Cvičíme doma    ▸ Outdoor    ▸ Tehotenské    ▸ TRX

VÝSLEDKY KLIENTOV

Prečo som  začal cvičiť? Prečo som začal cvičiť?
Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013) Metamorfózy Zuzky Mozoľovej (z 83 kg na 60 kg) (Finalistka súťaže - Do formy s fitnes časopisom 2013)
Prešiel jeden rok ... Barborka Prešiel jeden rok ... Barborka

VIAC FOTO-REFERENCIÍ - TU !


NAJNOVŠIE PRIDANÉ

Cvik - Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku Francúzsky tlak s jednoručkou v ľahu z boku
Cvik - Francúzsky tlak oboch   jednoručiek v ľahu Francúzsky tlak oboch jednoručiek v ľahu
Cvik - Tricepsová kladka zhora   jednoručne - podhmatom Tricepsová kladka zhora jednoručne - podhmatom