laco.lead1.eu

LACO.LEAD1.EU - OSOBNÝ TRÉNERPROFIL TRÉNERA

Tréning, cviky, svalová sústava


Rozcvičenie    Objemový tréning    Tréning v diéte    Weiderove princípy    Pretrénovanie    Podtrénovanie    Zranenia    Plánovanie cyklov

Pretrénovanie


 

Aké sú príznaky pretrénovania?


Únava (fyzická alebo psychická - resp. oboje spolu) je prvý ukazovateľ, pretrénovania. Zvyčajne sa postupne dostavujú ďaľšie ukazovatele:
  • Zvýšený ranný srdcový tep a krvný tlak
  • Znížená maximálna pulzová frekvencia
  • Časté ochorenia, ako sú infekcie horných dýchacích ciest - prameniace z celkového oslabenia imunitného systému
  • Pretrvávajúca bolestivosť svalov
  • Chudnutie
  • Nedostatok motivácie
  • Strata chuti do jedla
  • Nekvalitný spánok, problémy so zaspávaním
  • Podráždenosť
  • Depresia

Ako zregenerovať z pretrénovania?


Ak mávate tréning príliš často, pretrénovanie sa môže stať problémom pre vaše telo. Je veľmi dôležité, aby vaše svaly, mali dostatočné množstvo odpočinku s cieľom dať telu čas na ich regeneráciu. Avšak, ak ste v poslednej dobe nútili svoje telo príliš tvrdo /pre vás tvrdo/ trénovať, alebo ste na pokraji pretrénovania, musíte vedieť ako sa zotaviť. Existuje niekoľko pomerne jednoduchých krokov, ktoré môžete nasledovať, aby ste sa ubezpečili, že sa vyhnete pretrénovaniu.

Ak ste doteraz trpeli pretrénovaním, teraz je čas, aby ste sa uistili, že veci robíte tak aby nenastalo. Mali by ste sa uistiť, že dávate svojmu telu dostatok odpočinku každý týždeň. Všeobecne platí, že vaše telo by malo dostať jeden deň odpočinku po každých dvoch dňoch cvičenia. To znamená, že najmenej dvakrát alebo trikrát v týždni by ste mali mať oddychový deň, úplne bez cvičenia. Umožní vám to, aby Vaše svaly rástli a boli silnejšie v priebehu tohto regeneračného času.

Vaše telo potrebuje dlhšiu pauzu od cvičenia, aby sa úplne zotavilo. Dokonca aj keď dávate svojmu telu pár dní každý týždeň odpočinok, je tu možnosť, že vaše svaly nie sú plne zotavené na ďaľší rast a progres. Skúste dať Vášmu telu dlhšiu pauzu - 8 až 10 dní každých pár mesiacov, aby sa svaly plne zotavili. Ak máte počas tejto doby niečo cvičiť, resp, robiť /treba sa vyhýbať ťažkej práci/, skúste robiť nejaké ľahké kardio. Jedzte samozrejme správne, "fitnes"-rozumne a dobrajte si dostatok spánku.

Pri pretrénovaní / neptretrénovaní zohráva dôležitú úlohu - strava a spánok. Jedlá ktoré zjete, pomáhajú telu obnoviť vaše svaly. Rovnako tak, ako dostatočné množstvo spánku dáva telu čas ktorý potrebuje, aby sa zregenerovalo a odpočinulo. Ak sa snažíte dostať z pretrénovania, budete potrebovať dostatok výživnej stravy a dostatkom spánku, s cieľom obnoviť vaše svaly a dostať ich na úroveň pred pretrénovaním. Začnite cvičiť pomaly !

Po období pretrénovania, posledná vec, ktorú musíte urobiť, je vyhnúť sa opätovným príliš ťažkým záťažam na organizmus. Môžete to urobiť tak, že zaradíte ľahšie cvičenia na začiatok tréningu. Ako budete napredovať, môžete začať zaradzovať postupne znova tvrdšie tréningy. Len sa uistite, že máte dostatok odpočinku na svoje voľné dní, aby si svaly odpočinuli.

DISKUSIA K TÉME NA FÓRE - TU:
VÝSLEDKY KLIENTOVpremena Anka Chovanová
ako sa dostať do formy za 2 MESIACE pred dňom "D"
Anka Chovanová
premena Kristínka Máliková
rozlúčka s prebytočnými kilami po pôrode
Kristínka Máliková
premena Martin Kubiš
sadlo preč a zároveň nabrať svaly za mesiac ?
Martin Kubiš

viac

ČLÁNKYVideogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
Videogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
16.4.2012
BMI - 3D kalkulačka
Body mass index - BMI - 3D kalkulačka
8.5.2012
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
21.5.2012
pokračovanie PRÍBEHU JARKY
Zaručené recepty na chudnutie do plaviek pokračovanie PRÍBEHU JARKY
24.5.2012

viac


ANATÓMIA

FÓRUM

PARTNERI


MB TECH s.r.o.
All rights reserved       © LEAD 1 - since 2009