Mirka Petríková


šport je tou najlepšou cestou k dobrému pocitu, zo seba, z vlastného tela, zo života


ALEBO O

nespokojnosti / spokojnosti ...

Keď ma Laco začal tým svojím nenápadným spôsobom prvý – krát „prehovárať“, aby som niečo napísala na jeho stránku, pomyslela som si ...bože, a o čom??? Jedného dňa som k nemu skrátka prišla a teraz cvičím. Howg! PS: Keby som nechcela, tak tu nie som. Bodka. Ale poznáte to. Keď sa ten človek k danej téme pravidelne vracia znovu a znovu na každom ďalšom tréningu... len tak, nenápadne, akoby mimochodom..., tak sa tou myšlienkou začnete zaoberať v hlave, či chcete alebo nie. Vie, ako nasadiť chrobáka do hlavy. Aspoň v mojom prípade sa mu to podarilo. A tak som sa nakoniec predsa len rozhodla pár viet napísať. Nie kvôli sebe. Kvôli Vám.

Kvôli tebe, ktorá si práve hryzieš nervózne do spodnej pery a  obzeráš fotky jeho zverencov. Tebe, ktorá sa neteší na leto, lebo z predstavy vlastného tela v plavkách sa jej už dlhšiu dobu robí nevoľno. Aj tebe, ktorej pribúdajú faldy na bruchu a zadku, ale vždy sa „ospravedlníš“ (vyhovoríš) sama pred sebou, že už na nič lepšie skrátka nemáš vek. Kvôli každej z  vás, ktorá takpovediac práve hádže flintu do žita...alebo ju už dávno hodila a zatrpknutá sa snaží nevidieť tie štíhle 20.ročné zadky v meste. Nikdy som nebola športový typ. Akékoľvek súťaženie, pretekanie... bolo pre mňa doslova stresom. Až ako dospelá som prišla na to (konečne a chvalabohu), že šport a celkovo akékoľvek „hýbanie sa“ nemusí byť len súťaž, predbiehanie sa, dokazovanie sebe aj iným, že moje fyzické sily si zaslúžia obdiv.

Nie, šport môže byť aj relax, dobrý pocit, sranda, pohoda, koníček... ktorému sa venujete radi, z ktorého máte radosť a žiadny bič nad vami nestojí (okrem vlastnej snahy, vlastných minicieľov, no hej...ešte Laca). A čo je hlavné... šport môže a aj je tou najlepšou cestou k dobrému pocitu. Zo seba, z vlastného tela... zo života.
osobny online trener
Mirka Petríková - marec 2012 - jún 2012
osobny online trener
Mirka Petríková - tréning tricepsov na kladke
K Lacovi som sa dostala cez internet. Vlastne presne tak isto, ako to tu už ktosi popísal.... pri surfovaní som pravidelne narážala na jeho stránky.

Áno, chodila som cvičiť aj pred tým – chôdza alebo beh na páse, bicykel, sem tam veslovanie...skrátka aeróbka a popri tom som poškuľovala po tréneroch, po činkách a  ľuďoch, ktorí sa s nimi naťahovali. Pár krát som to skúšala aj sama s pomocou informácií z webu. Až to vo mne dozrelo a došlo mi, že najlepším riešením bude spojiť sa s niekým, kto o tom niečo vie, kto má vlastné skúsenosti a kto vám aspoň na začiatku poradí, ukáže...atď.

Veľmi ma oslovili riadky pani Jarky na týchto stránkach... a tak som si povedala: „keď to zvládli tie ženy, zvládnem to aj ja.“ Veď čo najhoršie sa mi môže stať? Jedine to, že ma to neosloví, nesadneme si s trénerom a  druhý alebo tretí-krát už neprídem. Skrátka chápete? Vy nemáte čo stratiť. Len získať. Chodím cvičiť s činkami už tri mesiace trikrát do týždňa. Baví ma to.

Možno si vravíte, no...asi nemá čo robiť. Ale mám! Tiež mám prácu, v ktorej si štikám príchod a odchod. Tiež mám dve deti, tiež už nepatrím medzi dvadsiatky a ani tridsiatky. Tiež sem tam dobieham do posilovne s vyplazeným jazykom a odchádzam s podlamujúcimi sa nohami alebo pocitom, že neudržím v ruke pohár s vodou. (aspoň na začiatku to tak pravidelne bolo) Tiež sa sem tam sa pristihnem pri tom, že ...bože... je tu asi 8 fučiacich chlapov a ja..... a viete o?

Vôbec mi to nevadí. Lebo sem chodia presne pre to isté, prečo ja. Starší, mladší... štíhli, pupkatí... všetci, ktorí sa necítia byť na odpis. Ktorí sa rozhodli nesedieť a niečo pre seba urobiť. Jasne, že chodia aj ženy... v posledných týždňoch sa mi zdá, že je ich viac a viac... pri chôdze na páse obdivujem ich nové laky na nechtoch (viete si to predstaviť, ako taká ruka dvíha v drepe veľkú činku?) alebo odhadujem, koľko tá asi tak môže mať rokov... lebo sa mi to veľmi páči, keď to žena nevzdá... kvôli ničomu – ani kvôli veku, ani kvôli kilám navyše...

Laci stále povzbudzuje, uisťuje, že ....“super to bude, uvidíš...je tam zmena. Budeš mať také tehličky na bruchu, že až... (... ja chcem tehličky na zadku, také nebýva ??!). A ten prevracia očami, že „nespokojná“. Ááááále SPOKOJNÁ. Nespokojne spokojná. Mimochodom, poznáte ženu, ktorá je so sebou spokojná? Ja nie.

(Napokon, časopisy a reklamy, ktoré nás 24 hodín bombardujú fotoshopom upravovanými fotografiami dokonalých 17.ročných krások a nemým konštatovaním, že nie sme také, aké by sme vďaka ich produktu mohli byť, nám tú spokojnosť ani neumožňujú. Asi vedia, prečo to robia...)

Keby mi to nič nedávalo, tak tu nie som.
Prihlásila som sa na začiatku – v marci aj do súťaže s fitness časopisom. Nie kvôli tomu, že by som chcela vyhrať. Len som si myslela, že ak časom zlyhá vlastná motivácia – teda čo najlepšie vyzerať, tak tá prihláška bude ďalší „motor“. V týchto dňoch sa končí trojmesačné obdobie súťaženia a treba posielať výsledné fotografie. Nuž neviem. Ak mám byť úprimná... som si vedomá, že by to mohlo byť aj lepšie.

Keď som si prezerala na nete fotografie súťažiacich z minulých rokov (pri niektorých človeku zostane rozum stáť na mieste a nemôže uveriť, že za tri mesiace sa tak ľudia dokážu zmeniť – veď to je na neuverenie a sem – tam mám pocit, že to je v rozpore so všetkými zákonmi prírody, fyziky, chémie aj genetiky), tak si vravím... bože, ja tam nemám čo robiť. Tie fotografie, ale pošlem.

Po prvé: už na začiatku som si bola vedomá, že rozhodne nechcem patriť do kategórie, ktorá sa behom troch mesiacov zoderie v dvojfázovom tréningu, nedá do úst ani zrniečko maku mimo rozpisu predpísanej stravy a ....zbytok života čo vlastne? (Nechápte ma zle. Stravu som sa snažila dodržiavať presne tak, ako mi to tréner navrhol, resp. pripravil. Nebudem ale klamať. Stalo sa mi, že mi ušli tekutiny...a v návale pracovných povinností som nepila. Alebo sa nevyskytol dáky ten prehrešok. Vyskytol. Boli aj nie práve ukážkové dni, resp. porcie jedla vrámci dňa. Keď k tomu ale náhodou došlo, vždy som si povedala... nič to, ide sa ďalej... podľa plánu. Najdôležitejšia je pravidelnosť a nevzdať to, nenechať sa rozhodiť. Ničím. )

Po druhé: chodím cvičiť kvôli sebe a vlastnej spokojnosti, súťaž je pre mňa druhoradá. Od začiatku som „hľadala“ niečo dlhodobé....resp. niečo, pri čom by som mohla zostať aj po súťaži. Chcem tým len povedať, že zaslaním fotografií sa pre mňa nič nekončí. Skôr naopak. Toto bolo len nakopnutie, skúška....a ide sa ďalej. Vianoce? Uvidíme, skúsim do Vianoc. Mám v pláne využiť čo najviac leto, pekné dni vonku na beh a chôdzu a samozrejme pokračovať cvičením v posilovni. Ano a strava. Nie pre časopis. Pre seba. Pre každú jednu krivku na rukách a radosť z nej. Pre pohľad do zrkadla po cvičení – črtajúce sa tehličky na bruchu, fakt ich tam niekedy vidím.

Apropo....Sklenaříková zo mňa nebude a nesľubujem to ani Vám. Tých 120 cm v nohách a štíhle telo... to je zrejme fakt dar od boha.

Ale ak sa ma spýtate, koho viac „žeriem“...či - po A mladú babu s krásnou postavou (ktorú dostala doslova „darom“) alebo - po B 130 kilového otca dvoch detí, ktorý prekonal ostych, vlastnú pohodlnosť a potí tričko na páse, teší sa z 20 zhodených kíl a natretý farbou pre kulturistov sa nechá fotiť, aby mal dôkaz vlastného čiastkového úspechu, ubezpečujem Vás, že B je správne.

Miroslava Petríková Bc.
osobny online trener

Referencie - klienti

LAJKUJ - LACO.LEAD1.EU NA FACEBOOKU LACO KINDERNAY NA INSTAGRAME YOUTUBE.COM - LACO.LEAD1.EU
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok - Barborka Tirčová
trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
tréner chudnutie
online premena postavy - Janka Piatková
účastníčka súťaže - Do formy
trener formovanie postavy
mínus 21 kg Tomáš Kohút
účastník súťaže - Do formy
trener nabratie svalov
Online výsledky - Marcel Moroz, Poprad
online trener schudnutie
Online premena - Janka Krajčová
(Finalistka súťaže - Do formy s fit-časopisom 2013)
chudnutie trener
Katka Peťková a súťaž Do Formy
zhodenie tuku tréner
Metamorfózy Zuzky Mozoľovej
(Finalistka súťaže - Do formy s fit-časopisom 2013)
ubytok tuku trener
Tinka a Janko - mínus 27 kilo :-)
trener nabratie svalov a sily
Peťa Kubandová - kulturistika ženy 2013 Nitra
tréner Banská Bystrica
Ružka Lovičová, ako chudnúť v pohode a bez stresu
osobny trener
Borec s neskutočnou vôľou 2. - Jožo Padych
pribratie svalovej hmoty online trener
Nabratie 14 kg svalov - Rado Slamka
trener nabratie svalov a sily
Peťa Kubandová - kulturistika ženy 2013 Nitra
ubytok tuku trener
Tinka a Janko - mínus 27 kilo :-)

Viac referencií klientov

Príspevky, články na laco.lead1.eu

osobný tréner Prešiel jeden rok - Barborka Tirčová
21.4.2015
osobný tréner 5 rokov ... a nič :)
3.4.2015
online trener Vianoce → Silvester → ??? → ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
1.1.2015
online trener ako NEDOSIAHNÚŤ úspech v zmene postavy
16.12.2014
online trener Peťa K fotenie - október 2014
3.11.2014
online trener o Tomášovej motivácií na ceste za svojimi cieľmi
16.9.2014
online trener Grécke jogurty - porovnanie
7.9.2014
online trener Ovsené vločky - porovnanie
28.8.2014
online trener Mozzarella light - porovnanie
28.8.2014
laco.lead1.eu
   Soľ nad zlato?
   6.9.2015
laco.lead1.eu
   Finty obchodníkov - nalete...
   30.8.2015
laco.lead1.eu
   Finty obchodníkov - nalete...
   25.8.2015
laco.lead1.eu
   Ovocná diéta a žiadna čoko...
   10.8.2015
laco.lead1.eu
   Čokoláda - sladká závislos...
   2.8.2015
laco.lead1.eu
   Sacharidy: aké sú tie sprá...
   24.7.2015
Ďaľšie príspevky tu
Prehľad podľa kategórií tu
VÝŽIVA CVIKY A TRÉNING ANATÓMIA ČLÁNKY

 PONUKA SLUŽIEB

 ON-LINE TRÉNER - ponuka jednotlivých programov

 OSOBNÝ TRÉNER BANSKÁ BYSTRICA

 CENNÍK OSOBNÝCH TRÉNIGOV

 FÓRUM - fitnes, výživa, cvičenie

 obchodné podmienky pre online trénera

 VÝŽIVA

 RECEPTY
 NUTRIČNÉ HODNOTY POTRAVÍN

 BMI

 FAQ - otázky
 ANATÓMIA
 TRÉNING
 CVIKYkulturistický profil - web: Laco Kindernay - IFBB
LACO KINDERNAY - IFBB - official web
Oficiálna stránka Pavla Jablonického
TAGY:
tréningový plán pre ženy a mužov, ako sa zbaviť tuku, strava na nabratie svalovej hmoty, tréningový plán na chudnutie, vypracovanie treningoveho programu, vypracovanie jedálnička, ako pribrať, vypracovanie stravy, výživový program, ako nabrať svalovú hmotu, trener chudnutie, osobný tréner, ako nabrať svalové objemy, tréner pribratie, ako schudnúť, jedálniček na vyrysovanie, online trener, vypracovanie výživy na schudnutie, osobný tréner Banská Bystrica,
Bannery a ikonky stránky www.laco.lead1.eu - TU!
Zdieľať na Facebooku

LAJKUJ - LACO.LEAD1.EU NA FACEBOOKU LACO KINDERNAY NA INSTAGRAME YOUTUBE.COM - LACO.LEAD1.EU
All rights reserved       © LACO KINDERNAY, LEAD 1 - since 2009
      TOPlist