laco.lead1.eu


Zmeny postavy - Anka Chovanová

alebo príbeh o tom ako sa dostať do formy za 2 MESIACE pred dňom "D"

Anka ma oslovila v auguste - 17.8.2011 mi prišiel odkaz z úvodného formulára:
"Ahoj, je to super stránka, prešla som asi cely google ale stále nájdem len teba :D Potrebovala by som pomoc s chudnutím a neviem sa odhodlať.
Nikdy som nemala viac ako 54 kg a za posledné 3 roky som pribrala na 82kg. Zdravotne je to OK, len času je málo a sedavá práca. V novembri sa vydávam (11.11.2011), a chcela by som trošku zmeniť objem. Bude to možné za taký krátky čas? " ...

osobny online trener osobny online trener osobny online trener osobny online trener

zmeny postavy v priebehu 2 mesiacov

1.foto: 25.8.2011 týždeň pred začatím programu, hmotnosť: 81,5 kg
2.foto: 5.10.2011 po cca mesiaci tréningu, hmotnosť: 75 kg
3.foto: 7.11.2011 po dvoch mesiacoch programu, hmotnosť: 68,5 kg

Píše Anka:

"Bol to šok nielen pre mňa, ale aj celu našu rodinu. Môj radostný život plný KIT KATov sa úplne zmenil. Predtým som nevedela, čo sú to raňajky, pravidelná strava, pitný režim a už vôbec nie pravidelný tréning.
Moje ráno sa obyčajne začínalo kávičkou, cigaretkou a nejakým tým keksíkom. Na obed väčšinou nebol čas a tak som hlad dohnala keď sa niečo fajné naskytlo. A večera? Tá bola väčšinou najbohatšia z celého dňa, doma som sa zjedla, čo som videla, až pokým neprišiel pocit uspokojenia. Popri sedavom zamestnaní mojím jediným cvičením bola práca na počítači - "www.t-fashionline.com"
Pribúdali pneumatiky nielen na bruchu a rodina a priatelia boli zo mňa nešťastní. Keď ručička na váhe ukazovala 82kg a jedna pani mi chcela uvoľniť miesto v autobuse, lebo si myslela, že som tehotná, povedala som si dosť!
25. augusta sa môj život zmenil o 360 stupňov a začala som tvrdý tréning. Môj tréner mi naordinoval presný denný plán s prísnym jedálničkom, pitným režimom a výživovými doplnkami. Obľúbené sladkosti, klobáska, slaninka či bravčový rezeň boli vylúčené, avšak občas som si mohla dopriať aj "zakázané jedlá". Svoj voľný čas som trávila v posilovni. Po dvoch mesiacoch moja váha klesla o takmer 14 kg a do Vianoc sa chcem zbaviť ďaľších 10 kg.
Cítim sa super a aj napriek tvrdému boju sa nevzdám. Moje okolie ma nepoznáva."

Ankina strava pred začatím nášho spoločného tréningového procesu bola dosť nepravidelná - vždy zdôrazňujem, že základom tak ako pri chudnutí tak aj pri naberaní svalovej hmoty je pravidelnosť v stravovaní to znamená jesť menšie porcie jedál viac krát denne! Od rána do večera - samozrejme že pri dodržaní určitých zásad!! Nie ako podaktorí (je smutné že ich je dosť) tvrdia že večer sa už NESMIE JESŤ ! - je to jedno z najväčších klamstiev v oblasti správneho stravovania, ľudia si myslia že keď večer nebudú jesť, tak schudnú... V skutočnosti robia týmto počinom pravý opak! Tým že vynechávajú jedlo večer si spomaľujú vlastný metabolizmus a napomáhajú ukladaniu prebytočných kalórií vo forme podkožného tuku...

Podobne ako Anka - stravu sme upravili, tak aby jej vyhovovala a aby nemala pocit "vlčieho hladu" - jedla vyvážené jedlá obsahujúce kvalitné bielkoviny (mäso, vajíčka, proteinové koktejly, syry), pomalé sacharidy (vločky, zemiaky, ryžu alebo cestoviny...), vlákninu. Stravovala sa pravidelne 5 krát denne, prvé jedlo mala ráno o 7:00 a posledné večer o 21:00...

Takýmto spôsobom sme s Ankou dosiahli formovanie postavy v tom zmysle že jej podkožný tuk sa znižoval a naopak svalstvo, ktoré doposiaľ nepoznalo dotyk s činkou, stávalo sa postupne pevnejšie, vyformovanejšie. K tomu snáď ešte doplním, že pri chudnutí by ľudia nemali zabúdať na to že okrem úbytku tuku, je dôležité spevňovať svaly! Nemalo by byť cieľom len zhodiť "kilogramy", tak ako si to väčšina ľudí dáva za cieľ (zaujíma ich len číslo na váhe a to koľko zhodili!! ) - telesná hmotnosť by mala byť nie smerodatný ale len informatívny ukazovateľ!
Konieckoncom zhodiť "kilá" a vyzerať ako " vecheť " bez svalového tonusu a pevnosti postavy, napríklad prílišným zaraďovaním aeróbnych aktivít v spojitosti s nedostatkom stravy - nieje ani umenie, esteticky a ani zdravotne dobré ani pekné.

osobny online trener

Anka na tréningu - september 2011 Fitness Active Banská Bystrica

Zhrniem to: pravidelná strava (viac krát denne stredné porcie - od rána do VEČERA!) + anaeróbny tréning (tréning s činkami - aspoň minimálny) + aeróbny tréning (bežiaci pás, stepper a podobne) + disciplína + chuť dosiahnuť výsledok = Vami vysnívaný cieľ v zmene postavy.

Aj keď nerád v polceste hodnotím a chválim výsledky mojich cvičencov, tak by som chcel Anke poďakovať a popriať všetko dobré na spoločnej ceste životom s jej nastávajúcim Peťom (v čase keď toto čítate teda už jej manželom). Prajem Ti ďaľšie úspechy nielen v "našej oblasti" ale aj v Tvojom profesnom a osobnom živote.

p.s.: po svadbe Ťa čakám na tréningu - Vianoce sa blížia :-)
LACO K

Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com