laco.lead1.eu


Vianočné pečivo trochu inak


Suroviny na medovníčky:

600gr hladkej špaldovej múky
3 vajcia
6 PL medu
1 PL mletej škorice
1 ČL sódy bikarbóny,
2 PL kakaa
100gr stéviového cukru
2 PL perníkového korenia
150g masla

Postup:Múku, škoricu, perníkové korenie, sódu bikarbónu a kakao si preosejeme do jednej misy a všetko zmiešame. Zmes presypeme na pracovnú dosku, spravíme do stredu piehlbinu abz nám nevytekali mokré ingrediencie. Do stredu pridáme vajcia, med a zmäknuté maslo. Rukami vypracujeme cesto a dáme ho odležať na pár hodín do chladničky.

Cesto si poprekrajujeme na viac kusov a postupne si rozvaľkáme ho rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku cca 3-4mm. Povykrajujeme vianočnými formičkami a poukladáme na plech vystlaným papierom na pečenie.

Pečieme na 180 stupňoch 8-9 minút. Po dopečení môžme - nemusíme potrieť rozšľahaným vajíčkom

Suroviny na čokoládové pusinky:

4 bielka, 140gr stéviového cukru, 100gr strúhanej 74% čokolády, 250gr mletých vlašských orechov, 60gr strúhanky pokropenej rumom

Postup:Bielky vyšľaháme na sneh, primiešame práškový cukor a prešľaháme. Primiešame orechy, čokoládu a strúhanku. Mokrou rukou vyformujeme male guľky ( skutočné guľky, nie placky lebo este splasnú) a do stredu zatlačíme orech - lieskovec, vlašský alebo pékanový orech. Pečieme na 170 asi 15 -20 minút. Treba ich sledovať počas pečenia aby sa nespálili.

Suroviny na linecké koláčiky:

50gr stéviového cukru, 250gr masla, 350gr hladkej špaldovej múky, 1 vajce, 1/2 zlatého klasu

Postup:Múku, cukor a zlatý klas preosejeme do misy. Vysypeme na pracovnú dosku, pridáme vajce a zmäknuté maslo. Zo surovín na doske rukami vypracujeme cesto. Cesto je dobre nechať odstáť v chladničke pár hodín, bude sa s ním lepšie pracovať. Cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske a povykrajujeme ľubovoľné tvary - párny počet. Z polky povykrajujeme striedky. Poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie na 180 stupňoch dokým neostanú bledoružové. Povychladení ich ponatierame domácim džemom a zlepíme.

Suroviny na vanilkové rožky:

340gr masla, 50gr stéviového cukru, 420gr špaldovej hladkej múky, 160gr mletých vlašských orechov, 1 žĺtok, štipka soli

Postup:Múku, cukor si preosejeme do misy, vysypeme na pracovnú dosku a pridáme ostatné suroviny. Vymiesime cesto, dáme do chladničky odležať na pár hodín až deň. Keď je cesto odležané tak potom z neho odrezávame hrubšie kusy z ktorých ušúľame dlhý šulec ktorý nakrájame na rovnako dlhé kusy a z nich formujeme rožteky, nech sú radšej menšie lebo pečením ešte narastú. Pečieme na 180 stupňoch cca 12-15 min. Mierne vychladené ich obalíme v zmesi z práškového cukru a vanilkového cukru.


DOBRÚ CHUŤ !

autor: Kristínka Máliková


recepty - varíme s Kristínkou

VŠETKY RECEPTY

Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com