laco.lead1.eu


Moja Jamaica


Suroviny:
6 horných kuracích stehien
5 strúčikov cesnaku, 3 prelisovať, 2 nakrájať na plátky
1/2 ČL nového korenia
1 ČL anízu, rozdelíme na dve kôpky
1 ČL rímskej rasce
1 ČL kurkumy
štipka celej rasce
1/2 ČL mletého koriandru
1 červená čili paprička
soľ
mleté čierne korenie
1 konzerva bielej fazule
1 konzerva krájaných paradajok
300 ml paradajkového pretlaku
2 stredne veľké sladké zemiaky, nakrájaných na kocky
5 stredne veľkých klasickým zemiakov, nakrájaných na kocky
1 červená mässitá paprika
2 veľké cibule, nakrájané na tenké plátky
1 zelená čili paprika
olivový olej

Postup:Kuracie stehná si umyjeme, osolíme a dáme bokom. Do mažiaru dáme nové korenie, jednu časť anízu, rímsku rascu, trochu celej rasce, mletý koriander, 3 prelisované strúčiky cesnaku, kurkumu a červenú čili papričku a všetko podrvíme až kým nám nevznikne pasta, prilejeme cca 1PL olivového oleja, premiešame a marinádu prelejeme do misky.

Každý kus kuraťa potrieme pastou z oboch strán a dáme bokom. Na veľkej panvici si rozpálime na silnom plameni 1 PL olivového oleja . Kurča prudko poopeekáme z každej strany 3 minúty. Plameň mierne stíšime a kuracie stehná necháme opekať ďalších 12 minút, počas opekania kurča otáčame, aby malo mierne hnedú farbu z každej strany. Kurča vyberieme a dáme bokom.

Trúbu si rozohrejeme na 220 stupňov. Vypečený tuk trochu zlelejeme, aby ho nebolo veľa. Do výpeku pridáme cibuľu a zvyšný cesnak nakrájaný na plátky a opekáme na slabšom plameni do kým nie je cibuľa mäkká. Medzitým si zlejeme a opláchneme fazuľu. Pridáme ju k cibuli a premiešame, ďalej pridáme aj nakrájanú zelenú čili papriku a opekáme asi 2 minúty. Prilejeme pretlak a paradajky v konzerve a dochutíme druhou časťou anízu, trochou mletého koriandru, trochou rímskej rasce a soľou. Necháme dusiť 5 minút. Omáčku prelejeme do liatinového hrnca (jánskej misy s pokrievkou).

Panvicu si opláchneme, utrieme a dáme do nej rozohriať trochu olivového oleja. Zemiaky a červenú papriku opekáme pokým nechytia mierne hnedú farbu. zemiaky primiešame do omáčky. Z vrchu naukladáme kuracie stehná a prilejem asi 50ml vody a prikryjeme pokrievkou a dáme piecť na 50 minút v liatinovom hrnci a v jánskom skle 1h40 minút, alebo pokým nie sú zemiaky mäkké. Po uplynutí tejto doby pečenia dáme dole pokrievku a necháme piecť z vrchu 20 minút.

DOBRÚ CHUŤ !

autor: Kristínka Máliková

recepty - varíme s Kristínkou

VŠETKY RECEPTY

Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com