laco.lead1.eu


Úbytok hmotnosti, strata tuku

FAQ

Často kladené otázky - FAQ

Potrebujem zhodiť nejakých 8 - 10 kg. Po prvom pôrode to išlo ľahko, po druhom dieťatku sa nejdem zbaviť kíl. Už viem že hladovanie nie je riešenie, teraz mám aspoň pravidelnú stravu a prestala som priberať. Po večeroch doma cvičím cviky na nohy, zadok a brušáky, ale žiadna extra zmena.

Skutočne na to aby ste zhodili prebytočné kilá je v prvom rade potrebné jesť pravidelne v menších porciách a nezabúdať na naozaj dostatočný príjem tekutín, najlepšie čistej vody.
Na to aby Vaše telo spaľovalo podkožný tuk a nie svalovú hmotu je potrebné v jednotlivých porciách jedla prijať potrebné množstvo kvalitných bielkovín (z tohto dôvodu za porciu jedla nepovažujem kúsok ovocia alebo podobne ako to väčšinou ľudia uvádzajú, najviac na desiatu, olovrant...)
Mali by ste docieliť to aby sa Vaše trávenie dostalo "do obrátok" a tým urýchlilo metabolické procesy v tele.
Čo sa týka tréningu, podľa toho čo ste mi napísali zrejme chcete dosiahnúť cvikmi zoštíhlenie a spevnenie postavy.
Podobne ako pri stravovaní aj pri tréningu platí nájsť si svoj systém a držať sa ho, nedá sa cvičiť a stravovať náhodilo s očakávaním, že možno "niečo z toho bude".... samotnými cvikmi ako sú napr. sedy-ľahy, brušáky a podobne nedocielite zbavenie sa tuku v oblasti brucha ako sa drvivá väčšina ľudí domnieva, (určite to poznáte: "robím 100 alebo 500 brušákov každý deň aby som zhodil tuk z brucha a stále nič...") - tento spôsob je absolútny nezmysel a lokálne zhadzovanie tuku z určitých partií tela neexistuje! Telo samo si reguluje z kadiaľ bude čerpať tuk a žiaden cvik na to vplyv nemá. Podobne ako v kulturistickej príprave na súťaž, mne osobne ide "dolu" najprv tuk z končatín, tváre, neskôr prsia a ako posledný spodok chrbta a spodok brucha. Takto to približne funguje u väčšiny mužov a u žien zväčša medzi prvými ide tuk z pŕs a medzi poslednými zadok, vrchná časť stehien, brucho, samozrejme nie u každej je to rovnaké.
Úbytok tuku je záležitosť premysleného príjmu a výdaju kalorií. Uvedené cviky pri dodržaní spomínaného systému sú dobré na spevnenie svalstva.

Na osvieženie: Blog slečny IW z PO - CHUDNUTIE PO KONCI SVETA - článok TU
Príťahy jednoručky v predklone - Maťa Straková

Príťahy jednoručky v predklone, v prípade správneho vykonávania, cvik zacielený na široký sval chrbta

Mala by som záujem o vypracovanie celkového tréningového plánu spolu s jedálničkom, no zaujímalo by ma na aké dlhé časové obdobie sa tento plán a jedálniček vypracovávajú a taktiež cca do koľkých dní po obdržaní vyplneného vstupného formulára ste schopný toto vypracovať.

Kompletný tréningový a/alebo stravovací plán zvyčajne vypracovávam vždy nasledujúci víkend po obdržaní platby na účet.Kai Greene a Laco Kindernay - Žilina, máj 2010

Máj 2010 s Kaiom Greenom v Žiline na súťaži Mozolány Classic - po zhodení podkožného tuku a vyrysovaní "na kosť"

Cviky na chudnutie v problémových partiách? - NEZMYSELChcem sa opýtať hlavne na cviky, ktoré pomôžu zredukovať hmotnosť v problémových partiách.

Všeobecne je veľký omyl, čo sa týka ponímania cvikov s činkami resp. na strojoch /anaeróbna tréningová aktivita/ a tzv."lokálneho" redukovania tuku "hmotnosti" na tých ktorých partiách.
Ako príklad uvediem mýtus: Keď budete cviciť 1000 krát brušáky tak zhodíte tuk na bruchu a pod... toto absolútne neplatí! Redukcia tuku či už z problémových partií alebo iných závisí vyslovene na úprave stravy a tréningu ako takého, čiže energetického výdaja
Telo si už samo reguluje z ktorých partií bude redukovat tuk. Väčšinou problémové partie idú ako posledne :-( .
Treba si uvedomiť že cviky ktoré máte v tréningovom pláne Vám pomôžu telo spevovať a formovať svaly - problémové partie, aj ostatné a zároveň aeróbna činnosť, po tréningu s činkami a strojmi Vám pomôže regulovať - znížiť podkožný tuk, čo má v konečnom dôsledku priniesť Vami požadovaný efekt. Nezabúdajte teda najmä na stravu!
ROZSIAHLEJŠÍ ČLÁNOK NA TÚTO TÉMU - TU !


V poslednej dobe cítim veľkú únavu, najmä členky sú opotrebované, hmotnosť za posledný rok išla o 3 kg hore a stehno o 3 cm. V minulosti som tiež posilňovala a vďaka behu na lyžiach mám atletickú postavu.
Chcela by som miesto behu začať posilňovať, po 30-tke začínam ochabovať, pri behu mi "vadí aj vlastný zadok", úplne som vynechala posilňovanie v domnení, že beh je ten najlepší na tvarovanie nôh, no opak je zrejme pravdou. Rada by som vytvarovala nohy, viem že tuku na svaloch sa bez aeróbky asi nezbavím.
Do posilky nemám možnosť cestovať denne, takže som chcela vedieť aké náčinie je potrebné si zaobstarať na tréning v domácich podmienkach, rsp. či mi stačia jednoručné činky, expander a podobne.


Je síce pravda že tuky sa dobre spaľuju vďaka aeróbnej činnosti, čo beh bezpochýb je, z vlastnej skúsenosti Vám však môžem povedať len toľko, že keď som pred súťažami behával v domnení že dobre spaľuje tuk, tvrdosť stehien bola veľmi slabá. Skôr doporučujem rýchlu chôdzu so stredným zaťažením - prídavnou záťažou a chôdzou do kopca - to je celkom slušná zaberačka a takisto veľmi účinná na spaľovanie tuku, navyše je oveľa šetrnejšia na kĺby ako beh.
Na tvarovanie svalov bude treba sa zamerať na anaérobne cviky so stredne-vyšší počtom opakovaní. Pripravím Vám tréning kde sa zameráte na klasické drepy, výstupy a výpady.
Bolesť členkov: jednoznačne preťažené - prílišným a častým behom. Treba si uvedomiť, že či už beh alebo tréning s činkami keď ho príliš preženieme a budeme ho robiť viac v domneni dosiahnutia čo najlepších výsledkov, prináša pravý opak + navyše pretrénovanie.Mala by som záujem o Vaše online sluzby. Chcela by som zhodiť zo 5 - 6 kg a vyrysovať si postavu. Stále som vážila okolo 64 kg teraz som nabrala na 75 kg následne opäť schudla a opäť nabrala. Nekonečné diety, hladovky a neviedlo to k ničomu akurát tak k prejedaniu sa.
Pred rokom a pol som zacala cvičiť. Najprv tanec a dvd s roznymi cvičeniami. Podarilo sa mi dať telo do akej takej pohody - na 62kg. Potom prišli nejaké problémy a schudla som na 58 kg a svaly sa akoby stratili aj keď som pravidelne cvičila. Asi pred polrokom som zmenila bydlisko, prácu, iná strava, iný život a začala som znovu naberať na hmotnosti. Od apríla to je 5kg. Neviem ako mám správne cvičiť, správne sa stravovať aby to malo nejaký efekt. Dietu som už nedržala dlho a nechcem už s ňou ani začínať.
Hlavný problém zadok, stehná. Cvičím s jednoručkami s ľahkou záťažou a potom všeliaké cviky na nohy, zadok, brucho atď. Cvičím rada, už to je skôr potreba. Len potrebujem nejaký účinný plán a toho sa drzať. Samej mi to nejde. Mohli by ste mi napísať ako je to cenovo a ako by prebiehalo online trénovanie?


K tomu aby sme zvolili čo najoptimálnejšiu stratégiu pri plánovaní Vášho treningu, stravy, doplnkov je potrebné aby som mal viac podrobnejších informácií o Vašej doterajšej strave, tréningoch, kondícii, typu zamestnania atď, nakoľko robím konkrétne cielené programy a z uvedených informácií sa musím "odpichnúť" a na ich základe zostaviť Vami požadovaný program.
Potrebné je vyplniť vstupný formulár na úvodnej stránke tohto webu. Následne Vám pošlem potvrdzujúci mail s linkom kde je práve spomínaný podrobnejší formulár, tam si klient vyberie o aký typ tejto služby má záujem - s emailovou podporou, čiže s email-konzultáciami (v prípade klientovej potreby robievam vždy raz v týždni - cez víkendy) alebo bez e-mailovej podpory.
Odporúčam však s podporou - nakoľko s najväčšou pravdepodobnosťou bude potrebné upravovať či už stravu, suplementy prípadne tréning. Následne môžme korigovať postupne všetko čo Vám nevyhovuje, resp. sledovať výsledky a na základe Vášho napredovania alebo stagnácie postupne upravovať.
Ceny za služby sú uvedené konkrétne v spomínanom formuláry resp. aj TU.
Teda ak ste rozhodnutá pusiť sa do práce, pokračujte vyplnením úvodného formuláru.Upažovanie v stoji - Maťa Straková

Upažovanie s jednoručnými činkami v stoji na formovanie pliec - bočnej hlavy deltových svalov

Čo sa týka l-Canitinu: čo je to a na čo sa požíva?
Čo sa týka dochucovania jedál, tak používam na ochutenie čerstvé bylinky, morskú soľ, natural vegetu, cayenské korenie a chilli omáčku. Môžem týmto aj naďalej dochucovať?


- L-CARNITINE je základná aminokyselina, čiže živina ktorú prijímate aj v bežnom jedle, čiže nie je telu cudzia, má vplyv na zvýšenie metabolizmu telesných tukov a pomáha pri využívaní a premene telesného tuku na energiu.
ČLÁNOK O L-CARNITINE NA TRÁNKE NÁJDETE AJ TU - dochutenie uvedenými je v poriadku, jedlo Vám musí v prvom rade chutiť aby bolo organizmom čo najefektívnejšie využité.Moji klienti

trener nabratie svalov
Jožo Bucha - premena postavy
účastník súťaže - Do formy
trener chudnutie
mínus 60 kilo -
Bebe
účastníčka súťaže - Do formy
vypracovanie programu na chudnutie
Prešiel jeden rok -
Barborka Tirčová

...VIAC

Partneri

MB TECH s.r.o.

                    

Strechy BB


Jak psát web

www . wallpaperbetter . com   sportviking . com . ua   www . thewomansworkoutcompany . com