laco.lead1.eu

WWW.LACO.LEAD1.EU 
Osobné tréningy Jedálničky
 
   Tréning    Anatómia ľudského tela    Cviky    BMI    FAQ    Strava    Nutričné hodnoty potravín   

Strava - základy, výživové hodnoty


Aminokyseliny    Bielkoviny    Sacharidy    Tuky    Vitamíny    Minerály    Doplnky výživy    Diéty    Recepty

Gainery, weight-up koktajly, vysvetlenie, porovnanieČo sú gainery ?Gainery sú popri proteinových koktejloch jedným z najzákladnejších doplnkov výživy, ktoré používame pri suplementácii, pri doplnení premyslenej, cielenej stravy, zameranej na nárast svalovej hmoty.

Gainery sú vysokoenergetické doplnky stravy, ktoré sú vyrobené z veľmi kvalitných bielkovín, s oveľa vyšším podielom sacharidov - ako napríklad u proteinových koktejloch - doplnkoch výživy, vitamínov a ďalších minerálov.

Sú určené predovšetkým pre rýchle nahromadenie svalovej hmoty, treba však podotknúť že v mnohých prípadoch sa jedná aj o hmotu tukovú. V tomto prípade je nutné samozrejmé zodpovedajúco trénovať. Bez tréningu nedosiahnete žiaden výsledok.

Zloženie gainerov závisí na výrobcovi. V závislosti na mixe, je gainer - koncentrát v priemere asi 55 % sacharidov, 20-30 % bielkovín a ďalších zložiek.

Vzhľadom k tomu, že gainer má veľmi vysoký podiel vysoko kvalitných sacharidov, je zvlášť vhodný pre intenzívne tréningy a vysoké zaťaženie.

gainery na zvýšenie hmotnosti - koktejly

Kedy má zmysel užívať gainer??Gainery nie sú vhodné pre všetkých. Vzhľadom k tomu že každé telo je iné a môže odlišne reagovať na doplnky stravy. Dôležité je pritom zohľadniť metabolizmus tela. V náuke o výžive v podstate zaraďujeme ľudí v závislosti na metabolickej aktivite tela do 3 typov.
  • Typ ektomorf
  • - to je typ tela, ktoré má veľmi rýchly metabolizmus. Títo ľudia zvyčajne veľmi pomaly priberajú alebo je pre nich obtiažne vôbec pribrať.

  • Mezomorf
  • - k tomuto typu patrí väčšina všetkých ľudí. Takí ľudia môžu zvyčajne pomerne rýchlo pribrať(rozumej svalovú hmotu) keď na sebe cielene pracujú.

  • Endomorfný typ
  • - zahŕňa všetky osoby, ktoré veľmi rýchlo prirodzene priberajú. Ľudia s takýmto typom tela majú pomalý metabolizmus a môžu citlivo reagovať na každú kalóriu navyše.
Ako vyššie uvedený zoznam ukazuje, gainer je vhodný predovšetkým pre ľudí s rýchlym metabolizmom. Gainer im umožňuje rásť rýchlejšie. Pri budovaní svalovej hmoty a tréningu u týchto jedincov môže byť užívanie gaineru dokonca nutné aby boli schopný vybudovať dostatočnú svalovú hmotu.

Účinky gainerovAko už názov weight-gainer jasne ukazuje, sú vhodné najmä pre rýchly nárast svalovej hmotnosti, hmoty, a nemali by byť používané príliš. Tento doplnok sa odporúča okrem iného pre ľudí s podváhou ektomorfného typu, na zvýšenie hmotnosti.

Okrem toho, je možné pomocou gainera zvyšovať fázy intenzívneho tréningu. Pretože väčšina gainerov obsahuje sacharidy rýchle, stredné, aj pomalé a rovnako aj proteíny rýchle a pomalé je telo počas tréningu dobre zásobené energiou.Tie pomáhajú telu, aby sa zabránilo únavovým procesom počas a po intenzívnom tréningu. To umožňuje rýchlejší nárast svalovej hmoty.
laco.lead1.eu   

Kedy užívať gainerGainer je najlepšie vziať hneď po tréningu, na doplnenie vyčerpaného glykogénu. V niektorých prípadoch môže mať zmysel užívať gainer počas celého dňa. Ako už bolo spomenuté na začiatku, existujú veľké rozdiely v závislosti na výrobcovi. To má bohužiaľ vplyv na ich kvalitu. Z tohto dôvodu, nie je vždy ľahké nájsť dobrý gainer.

Našich 5 top Gainerov:Weider Mega Mass 2000 gainer

1. Weider Mega Mass 2000Je naším top favoritom. Vysoko kvalitný gainer obsahuje všetky dôležité zložky v dobrej kombinácii. Gajner presvedčil aj chuťou najmä príchute čokoláda,banán, jahoda a klasická vanilka. V 100 gr. výrobku je 70 gr. sacharidov 20 gr. vysokokvalitných proteínov a 10 gr. minerálov a vitamínov. Mega Mass 2000 je vhodný predovšetkým pre Softgainerov.
Olimp Gainerator gainer

2. Olimp GaineratorPre športovcov užívajúcich gainery často je dobrou voľbou. Vyrobok je veľmi kvalitný a zloženie komponentov je podľa našej mienky TOP. Aj cenou nás tento produkt presvedčil. V porovnaní s MegaMassom od Weidera mu však musíme ubrať body.
BA Power Weight Gainer

3. BA Power Weight GainerPresvedčil aj gainer od Body Attack. Jeho zloženie môže súperť s top produktami.V 100g výrobku sa nachádza 21 gr. bielkovín v tomto bode môže predbehnúť aj Weidera. Cenovo je v strednej hladine a je ponúkaný v 2 veľkostiach balenia (1,5kg a 5 kg).
ON Serious Mass gainer

4. ON Serious MassMass Gainer od Optimum Nutrition je veľmi kvalitný a presvedčil nás aj veľmi dobrou rozpustnosťou. Doporučujeme príchute čoko alebo vanilka. Tento gainer sa pohybuje v strednej cenovej hladine. Celkovo je gainer velmi solídny a môžeme po ňom siahnuť bez rozmýšlania.
MP Mass Gainer

5. MP Mass GainerProfessionalny Mass Gainer od Multipoweru je produkt nemeckého výrobcu. Gainer obsahuje vysokohodnotné zložky. Bielkovina neuveriteľných 25 gr. na 100 gr. výrobku k tou 65 gr. sacharidov ca 3r. g tuku a ostatných balastných látok. Tento gainer je vhodný pre profesionálov. Len cenovo nás tento výrobok neoslovil pretože jeho cena je vysoká.

PODEĽTE SA O SVOJE NÁZORY S GAINERMI, PÝTAJTE SA K TÉME NA FÓRE - TU:premeny klientovpremena Anka Chovanová
ako sa dostať do formy za 2 MESIACE pred dňom "D"
Anka Chovanová
premena Kristínka Máliková
rozlúčka s prebytočnými kilami po pôrode
Kristínka Máliková
premena Martin Kubiš
sadlo preč a zároveň nabrať svaly za mesiac ?
Martin Kubiš

KLIENTI

článkyVideogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
Videogalérie z M. Slovenska v kulturistike - Košice, 15.4.2012
16.4.2012
BMI - 3D kalkulačka
Body mass index - BMI - 3D kalkulačka
8.5.2012
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
Premeny postavy online formou - Radovan Macko
21.5.2012
pokračovanie PRÍBEHU JARKY
Zaručené recepty na chudnutie do plaviek pokračovanie PRÍBEHU JARKY
24.5.2012

VIAC
FÓRUM ANATÓMIA
partnerské weby


MB TECH s.r.o.


All rights reserved       © LACO KINDERNAY, LEAD 1 - since 2009

      TOPlist